ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Çaycuma'da 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079379
Şehir : Zonguldak / Çaycuma
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ÇAYCUMA
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/488 Talimat
Muhammen Bedeli
:
339,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ ÖNÜ - ÇAYCUMA ADLİYESİ , ÇAYCUMA / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAYCUMA
İCRA DAİRESİ
2017/488 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri :
Zonguldak İli , Çaycuma İlçesi , Yeni Mahalle , Seka Caddesi Mevkii , 40 Ada 160 nolu parselde kayıtlı olan , yüzölçümü : 314,00 m2 olan , Arsa Pay/Paydası : 6/46 olan , Ana taşınmaz niteliği : Bahçe olan , 3. kat 7 nolu bağımsız bölümde kayıtlı olan Dubleks Mesken niteliğindeki taşınmaz. Taşınmazın tamamı borçluya aittir.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU : Taşınmaz Beledeye imar planı içerisinde bulunmakta olup ; her türlü Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. ANCAK ; 7 nolu bağımsız bölüme ilişkin yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. 160 nolu parselde ( B-5 ) Bitişik nizam 5 kat yapılaşma izni olduğu tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : 160 nolu parsel üzerinde yola cepheli bodrum + 4 katlı ve 7 nolu bağımsız bölümden oluşan betonarme karkas sistemde inşa edilmiş binanın mevcut olduğu görülmüştür. Bodrum katta depo + sığınak + kömürlük , zemin katta dükkan , normal katlarda mesken birimleri bulunmaktadır.Taşınmazın Kömürlük eklentisi vardır.
Bodrum + 4 katlı bina , İlçenin ana caddesi üzerinde olup ; çevresinde çok katlı iş yeri ve mesken nitelikli banalar bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Okul , market , sağlık ocağı , resmi kurum ...vb. kuruluşlarla aynı bölge içerisinde bulunmaktadır.
Binanın 3. katında bulunan ve değer tespiti yapılan ve satışa konu 7 nolu bağımsız bölüm dubleks tarzda olup ; dahili merdivenle alt - üst katlar irtibatlandırılmıştır. Dubleks alt katında salon , mutfak , wc bölümleri , üst katında ise 4 oda , banyo bölümleri bulunmaktadır. Salondan balkona çıkış vardır. Pencere doğramaları PVC , ısınma sistemi doğalgazdır. Daire giriş kapısı çelik , iç kapılar ahşap pres kapıdır. Döşeme kaplamaları odalarda laminant parke, mutfak - banyo - tuvalet alanlarında seramiktir, mutfak - banyo - tuvalet bölümleri 1. sınıf donanımlıdır. Duvar - taban alçı sıva + boya olup ; tavanlarda spotlu alçı tavan ve kartonpiyer işlemeleri ile geçişlerde alçı kemer figürleri mevcuttur.
Taşınmazın şifaen edinilen yapı ruhsat bilgilerine göre , bana yapı ruhsat tarihinin 1997 yılı olduğu ve binanın 20 yaş grubunda olduğu anlaşılmıştır. Binanın aşınma payı oranı 16-20 yaş arası betonarme karkas yapılariçin % 20 dir. ısınma sistemi doğalgazdır. Dubleks daire kullanım alanı 200,00 m2 dir. Bina 3.B grubu yapı sınıfında yer almaktadır. Taşınmaz içerisindeki doğalgaz tesisatının yenilenmediği ve kombinin bulunmadığı tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN DEĞERİ ( Arsa payı + dubleks daire ) : 339.000,00 TL. dir.
NOT : Satışı yapılacak taşınmaz 5582 sayılı kanuna tabi Konut Finansman Kredisi taminatına ilişkin olup ; 3065 sayılı KDV Kanununun 17. maddesinin( 4 ) numaralı fıkrasının ( ş ) bendi gereğince satış KDV ' den MUAFTIR. ( Esas dairenin talimatı doğrultusunda )
NOT : Yapılacak gazete ilanı Tebliğ yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine geçecektir.
Yüzölçümü : 314, m²
İmar Durumu : Yukarıda yazılmıştır.
Kıymeti : 339.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ÇAYCUMA İCRA DAİRESİ ÖNÜ - ÇAYCUMA ADLİYESİ , ÇAYCUMA / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/488 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR