ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Bahçelievler'de 98 m2 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908589
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / ZONGULDAK
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ADIM 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/734 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ
2016/734 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Fatih Caddesi, 1556 Ada, 7 Parsel, A Blok, II. Kat, 3 Bağımsız Bölüm nolu dairedir.
Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Fatih Caddesi, 1556 Ada 7 Parsel nolu taşınmazın özellikleri: Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 386,62m2?dir. İmar durumu; ayrık nizam 4 kat konut alanıdır. Üzerinde; A ve B Blok şeklinde iki adet apartman vardır.
Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Fatih Caddesi, 1556 Ada 7 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A Blokun özellikleri: Bodrum kat+zemin kat+3 katlıdır. Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bodrum katta işyeri, diğer katların her birinde mesken niteliğinde birer daire mevcuttur. Asansörü yoktur. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Üzerinde kat irtifakı kurulmuştur.
Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Fatih Caddesi, 1556 Ada 7 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A Blok II. Kat 3 Bağımsız Bölüm nolu gayrimenkulün özellikleri: Mesken niteliğinde daire şeklindedir. Kısmen manzaralıdır. Arsa payı oranı 13/96?dır. Mimari olarak; salon-3 oda-antre-hol-mutfak-banyo-wc.-2 balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Kullanılan faydalı inşaat alanı 98.00m2, brüt inşaat alanı 116.00m2?dir.
Adresi : Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Fatih Caddesi, 1556 Ada 7 Parsel nolu taşınmaz üzerinde mevcut A Blok II. Kat 3 Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 98 m2
Arsa Payı : 13/96
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1-Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez 24/04/2007 - 965
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/734 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR