ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zafertepe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925576
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ZAFERTEPE MAH. / ZAFERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/115 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 15:35
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
6. İCRA DAİRESİ
2012/115 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Ankara, Çankaya, 26594 Ada, 4 Parsel, Zafertepe Mahalle, 3. Kat 19 Nolu Bağımsız Bölümün bulunduğu bina incesu cad. köşesinde köşe başı konumlu olup, girişi 151. sk. üzerindedir. Bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina kottan dolayı, 4 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina incesu caddesi yol cephesinde 2 dükkan, katlarda ise 4 adet daire olmak üzere binada toplam 22 adet konut bulunmaktadır. Tespit konusu taşınmaz 3 oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo, wc, ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre koridor zemini seramik olup, duvarlar boyalıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke kaplı duvarları boyalıdır. Meskende oda ve mutfak çıkışlı iki açık balkon mevcuttur. Dairenin net alanı 88m²'dir.
Adresi : Zafertepe Mah. İncesu Cad. No:86/19Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.126,00 m2
Arsa Payı : 56/1126
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam yapı tarzında.
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. Maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya, alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunması için tebliğe çıkarılacak, adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilecek, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacak ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/115 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR