KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yuvacık/Çataldere'de ahşap ev ve arsası icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059949
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1271 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
447,400 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1271 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Yuvacık mah. Çataldere Mevki 2883 Parsel 1 Katlı Ahşap Ev ve Tarlası vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Bölgede seyrek şekilde yapılmış bahçeli müstakil mesken yapılaşmaları, tarım arazileri ile ormanlık alanlar yer almaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz: 4500 m2 alanlı geometrik olarak herhangi bir şekle benzememekte, topoğrafik olarak güney doğu yönden kuzey batı yöne doğru eğimli bir yapıya sahip, kuzey yönde kadastro yoluna, diğer yönlerde komşu parsellere cepheli çevresi betonarme ihata duvarı ve tel örgü ile çevrelenmiş tarlave üzerinde yer alan ayrık yapı nizamında taş temel üzerine ahşapyapım tekniği ile yapılmış 1 zemin kat ve 1 çatı katından oluşan 2 katlı evdir. Evin zemin kat alanı 71 m2 (56 m2+15 m2 teras) alanlı olup salon, mutfak nişi, wc, antre ve terastan oluşmakta, çatı katı brüt 46 m2 alanlı olup 2 oda, banyo, kat holü ve 1 balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz brüt 117 m2,net 95 m2 alanlıdır. Bina dış cephesi ahşap kaplamalı, çatısı ondüline kaplamalıdır. Taşınmazın ısınması sobalıdır. Keşif esnasında bahçe alanı ve binaya girilememiştir. Başiskele Belediyesi İmar Müdürlüğü, harita servisinden alınan bilgilere göre taşınmaz 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planında ''Diğer Tarım'' alanında kalmaktadır. Taşınmaza E=0,05 Hmax : 6,50 m.'yigeçmeyecek şekilde yapı yapılabilecektir. Bina iskanlı olup, Cins tahsisi yapılmıştır.
Adresi : Yuvacık Yakacık Mahallesi, Hamzadağ Sokak No:10 Başiskele/Kocaeli (40.672379-29.983588)
Yüzölçümü : 4.500 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yukarıda belirtilmiştir. Kıymeti : 447.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve Adalet Bakanlığı E Satış Portalında yayınlanan ilan tapuda adresi bulunamayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR