ADANA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yüreğir/Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde kargir ev ve arsası icradan satılıktır

ADANA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00955637
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : ULUBATLI HASAN MAH. / KARACAOĞLAN
: 212
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 01.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8911 ESAS
Muhammen Bedeli
:
269,312 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
1. İCRA DAİRESİ

2018/8911 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Adana İli , Yüreğir İlçesi , Ulubatlı Hasan Mahallesi , 2690 Ada No , 53 Parsel No , 167,04 m2 alanlı , İki Katlı Kargir Ev ve Arsası vasfında tapuya kayıtlıdır. Keşif günü yerinde yapılan incelemede davaya konu parsel üzerinde Zemin + 1 Normal kat olmak üzere iki katlı kargir bina bulunduğu bina mesken olarak düzenlenmiş ve amacına uygun olarak kullanılmaktadır. Bina soba ve klima ile ısıtılmaktadır. Davaya konu mesken niteliğindeki her ker kat Brüt 106.00 m2 (toplamda brüt 212 m2) ,Net 90.00 m2 (toplamda net 180 m2 ) alanında olup bina yaklaşık 20.yıllıktır.
Zemin Kat ; Davaya konu zemin kat 2 oda salon mutfat banya Wc , Hol ve balkon olarak düzenlenmiştir. Bağımsız bölüm içi plastik boyalı PVC Pencereli , Pencereler demir şebekeli ahşap kapılı kapılar vernikli bağımsız bölüm zemini ahşap parke kaplı banyo ve Wc iç duvarları fayans kaplı Mutfak mermer tezgah alt ve üzeri ahşap dolaplıdır.
1.Normal Kat ; Davaya konu 1.Normal kat Zemin kat 2 oda sayon mutfak banyo Wc Hol ve Balkon olarak düzenlenmiştir. Bağımsız bölüm içi plastik boyalı PVC pencereli pencereler demir şebekeli ahşap kaplı kapılar vernikli bağımsız bölüm seramik kaplı banyo ve WC iç duvarlar fayans kaplı Mutfak mermer tezgahlı üzere ahşap dolaplıdır.
TAŞINMAZ DEĞERİNE ETKİ EDEN HUSUSLAR
OLUMLU HUSUSLAR ; Dava konusu taşınmazın Belediye hizmetlerinden yararlanması Uluşım sorunun olmaması imar parseli olması imardaki konumu inşaat yapımına elverişli bir alanda olması çevrenin tamamen yapılaşmış olması dar ve orta ğelirlerin mesken için tercih ettiği bir yerde olması binada ve bağımsız bölümde kullanılan tüm imalatların birinci sınıf olması kozan caddesine çok yakın ve doğusunda olması taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir.
OLUMSUZ HUSUSLAR ; Taşınmazın davalık olması şehir merkezine uzak olması taşınmazın çevresinin genellikle ruhsatsız olarak yapılaşmış olması değerini olumsuz yönde etkilemektedir.
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU ;Dava dosyasında dava konusu taşınmazın imar durumu ile ilgili belgeye rastlanmamıştır. Ancak dava dosyasına ek olarak konulan Adana 1 İcra Müdürlüğünün 2018/8911 Esas sayılı dosyası içinde bulunan bilirkişi raporunda davaya konu parseyin imarının ayrık nizam 2.Katlı yapı adasında olduğu belirtilmiş tir. Keşif günü yerinde yaphılan incelemede davaya konu parselin çevresinin tamamen 2 katlı olarak yapılaşmış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi 3043 Sokak Nu:43 Yüreğir / ADANA
Kıymeti : 269.312,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:50 - 11:55 arası

2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesiniMüdürlüğümüzün TR 890001500158007290493508 numaralıemanet kasa hesabına yatırıp yatırdığına ilişkin makbuzu veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın satış bedelinden ödenir.Taşınmazın aynından doğan vergileri (emlak vergi borcu) satış bedeli rehin bedelini geçmesi halinde satış bedelinden ödenmesine ,rehin bedelinin geçmemesi halinde ise aynından doğan vergi borcu (emlak vergi borcu ) ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. " gereğince tebliğ yapılamaya ilgililereelektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine ,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8911 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR