ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Yüreğir/Köprülü Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962656
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : KÖPRÜLÜ MAH. / KAZIMKARABEKİR
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/67 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
75,900 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/67 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yüreğir İlçe, Köprülü Mah. 9121 Ada, Eski 1 (yeni 33) Parsel,Zemin 1 Nolu Bağımsız Bölüm'de kayıtlı olup,Giriş hol, 2 oda, salon, banyo ve wc'den oluşmaktadır. 85 m2 alanlıdır. Yapı tabanı seramik kaplama, kapılar Amerikan panel kapı, duvarlar eski plastik boyalı, mutfak dolaplı, pencereleri pvc doğramadır. Ulaşım sorunu yoktur. Belediyenin ve kamunun tüm hizmetlerinden yararlanır durumdadır. Tüm bunların birlikte değerlendirilmesi sonucunda 75.900,00.-TL.değerinde olduğu belirlenmiş olup, kesinleşen bu muammen bedel üzerinden satışa sunulmuştur.
Adresi : Adana ili, Yüreğir ilç.Köprülü Mah.4361 sk.No:2 K:1
Yüzölçümü : 166 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu : Yüreğir İlçe Belediye Başkanlığınca satışa konu taşınmazın çevresini kapsayan alanda 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ölçekli imar planı çalışması yapılması gerektiği, imar planı olmadığı için durumu bilgisinin verilemediği bildirilmiştir
Kıymeti : 75.900,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.İmar düzenlemesine alınmıştır.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR