YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yumurtalık/Küçük Yumurtalık Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927324
Şehir : Adana / Yumurtalık
Oda Sayısı : 3+2
: 222
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/182 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Özel İdare Düğün salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK
İCRA DAİRESİ

2018/182 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 113 Ada, 10 Parsel, YUMURTALIK Mahalle/Köy, dubleks Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz daire betonarme karkas şeklinde 3-A sınıfında Dubleks daire alt katda salon mutfak wc ve bir balkon bulunmaktadır
Üst katta 3 oda antre hol banyo ve bir salon bulunmakta olup söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde üst kat 70 M2 bürüt 55 M2 net oturum alanı olup üç oda atre ve hol seramik duvarlar Plastik boyadır.Dairenin kapı ve pencereleri ahşap vernik boyadır.Banyo yer seramikduvar fayanstır. Dairenin giriş kapısı çeliktir.Dairenin batısında deniz 150M güneyinde Küçükyumurtalık mah vardır.
Adresi : Adana İli Yumurtalık İlçesi küçük Yumurtalık Mahallesi 113 Ada 10 nolu Parselde kayıtlı olup Artemis Sitesi
Yüzölçümü : 222,27 m2
Arsa Payı : 222,27M2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Özel İdare Düğün salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/182 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/12/2018

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR