YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yumurtalık Akyuva'da 3+1 daire icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062361
Şehir : Adana / Yumurtalık
Semt-Mahalle : AKYUVA MAH. / YUMURTALIK
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,200 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Eski Belediye Binası ikinci kat Yumurtalık/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK
İCRA DAİRESİ

2019/125 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 453 Ada, 4 Parsel, AKYUVA Mahalle, G blok 1 Kat 5 nolu daire Taşınmaz kat iirtifakı esas onaylı mimari projesine göre net 95 M2 alanlı olup bürüt 112 M2 alana sahiptir.Bina giriş yerinde yapılan tesbitlere göre kuzey ve güney cephelerden sağlanmakta olup merdivenden çıkınca solda ve asansörden inince solda konumlu olup güney ve kuzey cephye hakimdir.Mimari projeye göre 3 oda salon ,Mutfak,Antre hol ,2 balkon 2 banyo +wc hacimlerinden oluşmaktadır.Elektiriği ve suyu mevcuttur.Binanın bodrum katında sığınak,Kapalı otopark ve ortak alanlar vardır.Site içerisinde açık yüzme havuzu,Agua park basketbol sahası çocuk parkı sosyal aktivite alanları kapalı ve açık otoparkı iyi bir çevre tanzimi ve özel güvenliği bulunmaktadır.
Adresi : Akyuva Mah Girne Bulvarı Öztaş Alara My World G Blok no 91/G Kat 1 Daire 5 Yumurtalık/Adana
Yüzölçümü : 24.915,99 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Taks:0,30,E 2,10 Yoğunluklu , Kat sayısı 15
Kıymeti : 235.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mah Atatürk cad Eski Belediye Binası ikinci kat Yumurtalık/Adana -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR