İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yukarı Dudullu'da icradan satılık 3+1 daire

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925613
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : DUDULLU OSB MAH. / YUKARIDUDULLU
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/736 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2017/736 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, 13120 Parsel, YUKARI DUDULLU Mahallesi, Madenler Mevkii, H blok, 1.kat, 7.nolu (daire) Bağımsız Bölüm

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

Adres Bilgileri: Ümraniye Belediyesi sınırları dahilindeki parseldir. Kıymet takdiri istenen ve tapu kaydı yukarıda çıkarılan, taşınmaz madenler mahallesi medeniyet sok numara 16H/Y deki birlik sitesi olarak isimlendirilen binalı parseldir.

İmar Durumu: Ümraniye Belediye Başkanlığı, imar ve şehircilik müdürlüğündeki bilgilere göre Y.Dudullu M., Ada........., Parsel 13121 sayılı gayrimenkulle alakalı, imar durumu bilgilerine göre 1/1000 ölçekli imarın y.dudullu revizyon uygulama imar planında, ayrık nizam konut alanında imar yön.geçerlidir. Taks: 0,30 Kaks:1,40 uygulanacaktır.

Hali Hazır Durumu: Ana taşınmaz girişi, sahanlık ve merdivenler mermer kaplıdır. D.Gazı Mevcuttur. Mimarlık hizmetleri III.sınıf A grubu yapılardan olan, betonarme karkas bir bina vardır. Bahse konu 1.normal kat 7 nolu konut nitelikli bağımsız bölüm antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve balkon mahalleri bulunmakta ve yaklaşık 130 m2 yüzölçümlüdür. Doğalgaz kombi ısınma türündedir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik, salon ve oda zemin döşemeleri laminat parke malzemeyle kaplanmıştır. Belediye altyapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir. Toplu taşıma ulaşımı vardır.

Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 38/5740
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1-TEDAŞ LEHİNE 99 YIL SÜRELİ KİRA ŞERHİ VARDIR. 09/03/2004 TARİH VE 1900 YEVMİYE NOLU.
2-AİLE KONUT ŞERHİ VARDIR. 02/01/2017 TARİH VE 32 YEVMİYE NOLU.
3-TAŞINMAZ KAYDINDA BAŞKACA HACİZ KAYITLARI VE İPOTEK ŞERHİ MEVCUTTUR.
NOT: AYRINTILI TAPU KAYDI DOSYAMIZDA MEVCUT OLUP İSTENİLMESİ HALİNDE GÖRÜLEBİLİR.
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI. ANADOLU ADLİYESİ 1.NOLU MEZAT SALONU. B BLOK. -4 KAT. KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/736 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR