YOZGAT İCRA DAİRESİ

Yozgat Merkez'de 140 m² daire icradan satılıktır

YOZGAT İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063310
Şehir : Yozgat / Merkez
Semt-Mahalle : YUKARINOHUTLU MAH. / YOZGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/193 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:25
Satış Yeri
:
Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Yanı Müzayede Salonu Merkez Yozgat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YOZGAT
İCRA DAİRESİ

2019/193 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Bilirkişi Raporunda 'Kıymet takdiri yapılan taşınmaz parsel Yozgat ili, Yukarı Nohutlu Mahallesi, 2.Mıntıka, 1720 ada, 3 nolu parselde kayıtlı, 3327,48 m² yüzölçüme sahip üzerinde 13 katlı apartman bulunmaktadır. Parsel ilçe merkezinin (saat kulesinin) 1850 metre kuzeydoğusunda, belediye kent parkın 100 metre kuzeybatısında, belediye itfaiye binasının 300 metre güneybatısında bulunmaktadır. Kıymet takdiri yapılan 58 nolu mesken apartmanın güneydoğu köşesinde en üst katta bulunan meskendir. Mesken doğuya ve güneye cephelidir. Mesken 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Yaklaşık 10-15 yıllık binadır. Mesken net olarak 140 m² alana sahiptir. Mesken duvarları tuğla örülü olup, iç kısmı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik fayans kaplamalıdır. Banyo ve wc zeminleri karo seramik kaplama olup, diğer salon, odalar ve mutfakta zemin kaplamaları komple laminat parke kaplamalıdır. Mutfak dolabı standart taze yapılı olup, mutfak tezgahı mermeritten yapılmıştır. Daire dış kapısı standart ahşap mobilyalı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Pencereler pvc doğramalıdır. Balkonlar cam balkon olarak kapatılmıştır. Apartman çift asansörlüdür. Apartman doğalgazlı olup, daireler merkezi ısıtma sistemli kaloriferlidir. Apartmanda dış cephe ısı yalıtımı bulunmaktadır. Değerlemesi yapılan taşınmazın, günümüz şartlarında 300.000,00 TL. (Üçyüzbin Türk Lirası) değer edeceği kanaati ile;'denilmektedir.
İmar Durumu : Şehir imar planı içerisinde yer almakta olup, E:3.00 Yençok:Serbest konut alanıdır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi Birinci Artırma İçin:21/11/2019 - 10/12/2019 İkinci Artırma İçin :16/12/2019 - 05/01/2020
Satış Yeri : Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Yanı Müzayede Salonu Merkez Yozgat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/193 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR