YOZGAT İCRA DAİRESİ

Yozgat Merkez'de 125 m² daire icradan satılıktır

YOZGAT İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064181
Şehir : Yozgat / Merkez
Semt-Mahalle : KÖSEOĞLU MAH. / YOZGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/195 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Yanı Müzayede Salonu Merkez Yozgat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YOZGAT
İCRA DAİRESİ

2019/195 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Bilirkişi Raporunda "Dava konusu taşınmaz mal Yozgat Merkezde Köseoğlu Mahallesinde 536 ada, 1 nolu parsel üzerinde bulunan apartmanın C Bloğunda, 3.Katında bulunan 6 nolu meskendir. Parsel şehir merkezinin 930 metre güneybatısında, devlet karayolu kenarında, Adalet Sarayının 180 metre güneydoğusunda, eski Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesinin 150 metre doğusunda Eskipazar mahallesi sağlık ocağının 250 metre kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Parsel üzerinde 1 adet bodrum kat, 1 adet zemin kat ve 3 adet normal kat olmak üzere toplam 5 katlı apartman bulunmaktadır. Apartman yaklaşık 15 yıllık yapıdır. Apartmanda asansör ve dış cephe ısı yalıtımı yoktur. Apartmanda doğalgaz vardır. Apartman merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferlidir. Kıymet takdiri yapılan mesken apartman batı kısmında bulunan C bloğun en üst katında (çatı katında) bulunmaktadır. Her katta 2 adet mesken bulunmakta olup 6 nolu mesken bloğun kuzeybatı köşesinde bulunmaktadır. Mesken kuzeye ve batıya cephelidir. Kuzeyde devlet karayoluna ve batıda caddeye bakmaktadır. C Blok, 6 nolu mesken 125 m² alana sahiptir. 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Banyo, wc ve mutfak duvarları tavana kadar eski tip seramik fayans kaplamalıdır. Islak hacim ve mutfak yer döşemeleri eski tip karo seramik olup, odalar ahşap parke kaplamalıdır. İç kapılar ahşap kontrplak kapı olup, pencereler pvc doğramalıdır. Mutfak dolabı ve mutfak tezgahı standart yapılıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer bulunmaktadır. 2 adet balkon olup, ikisi de cam balkon olarak kapatılmıştır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Parselin 44,40 m² si yola gitmektedir. Meskenin değerinin günümüz şartlarında serbest piyasa koşullarında 250.000,00 TL (İkiyüzellibin Türk Lirası) değer edeceği kanaati ile;"denilmektedir.
İmar Durumu : Şehir imar planı içerisinde olup, bitişik nizam 5 kat ticari alandır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Krokisinde A harfi ile gösterilen 19,57 m² lik kısım 2 nolu parsele tecavüzlüdür (Yozgat Belediyesinin Şerhi)
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi Birinci Artırma İçin:21/11/2019 - 10/12/2019 İkinci Artırma İçin:16/12/2019 - 05/01/2020
Satış Yeri : Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Yanı Müzayede Salonu Merkez Yozgat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satıs ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR