ÇEKEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Çekerek'te müştemilatlı ev icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇEKEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049059
Şehir : Yozgat / Çekerek
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Güneş Enerjisi
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
132,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
ÇEKEREK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEKEREK İCRA DAİRESİ
2018/13 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Çekerek İlçe, 386 Ada, 12 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, Tapu kaydında her ne kadar Avlulu 2 Katlı Ahşap Ev ve Ahşap Ahır yazılı olsada mevcutta parsel üzerinde bulunan yapılar yıkılmış olup, yeni tek katlı mesken yapılmıştır.Kıymet takdiri yapılan taşınmaz Yozgat iline bağlı Çekerek İlçesinin, Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan 386 Ada, 12 nolu parsel olarak kayıtlıdır Parsel 401,35 m² yüzölçüme sahiptir. Parsel üzerinde 1 katlı mesken bulunmaktadır. 110 m² alana sahiptir. 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Dış cephesi sıvalı olup, boyasızdır. İç duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Kapılar ahşap panel kapı olup, pencereler pvc doğramalıdır. Giriş holü,salon, odalar ve mutfakta zemin kaplaması komple laminat parkedir. Islak hacimlerde zemin kaplamaları seramik karo kaplamalıdır. Banyo ve wc duvarları seramik fayans kaplamlı olup, mutfak duvarları yarıya kadar sermaik fayans kaplamlıdır. Mutfak dolabı ve mutfak tezgahı taze yapılıdır. Çatısı kiremit kaplamalı olup, çatıda güneş enerjili su ısıtma sistemi bulunmaktadır. Yeni yapılmış 2-3 yıllık binadır. Parsel elektrik, su, telefon kanalizasyon ve diğer altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Herhangi ulaşım problemi yoktur.İlçe imar planında bitişik nizam 2 katlı konut alan olarak belirlenmiştir. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur. Henüz oturma ruhsatı alınmamıştır.
Adresi : Yozgat İl, Çekerek İlçe, 386 Ada, 12 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy
Yüzölçümü : 401,35 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : İlçe imar planında bitişik nizam 2 katlı konut alan olarak belirlenmiştir. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur. Henüz oturma ruhsatı alınmamıştır.
Kıymeti : 132.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇEKEREK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Çekerek İlçe, 406 Ada, 5 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, Kıymet takdiri yapılan taşınmaz Yozgat iline bağlı Çekerek İlçesinin, Bağlarbaşı mahallesinde bulunan 406 ada, 5 nolu parsel olarak kayıtlıdır. Parsel 1434,12 m² yüzölçüme sahip olup, tapu kaydında ana taşınmaz vasfı Kerpiç iki katlı ev ve kerpiç tandir ve bahçesi olarak yazılıdır. Parsel ilçe merkezinin (saat kulesinin) 450 metre kuzey doğusunda bulunmaktadır. Osman Durmas Fen Lisesinin karşısında 130 metre batısında bulunmaktadır. Muradiye camisinin 120 metre güneyinde bulunmaktadır. Adnan Menderes Caddesi Üzerindedir. Parsel caddenin kuzey kısmında bulunmakta olup, güneye caddeye cephelidir.Parsel üzerinde 1 bodrum kat, 1 zemin kat olmak üzere 2 katlı mesken bulunmaktadır. Mesken çok eski yapı olup, en az 50-60 yıllık yapı olduğu anlaşılmaktadır. Ekonomik ve statik ömrünü doldurmuştur. Hasarlı durumdadır. Tamiratı ekonomik değildir. Mevcut hali ile kullanılması can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak durumdadır. Bu nedenle yapının sadece enkaz değeri bulunmaktadır. Mesken 4 oda, 1 hol ve müştemilattan oluşmaktadır. Ahşap tabliyelidir. Zemin döşemesi düz tahtadır. 122 m² alana sahiptir. Alt katta bulunan taş duvarların bir kısmı yıkılmış vaziyettedir. Parsel elektrik, su, telefon kanalizasyon ve diğer altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İlçe imar planında ön cephe TAKS:0,30 ve KAKS:1,50 ticari alan ve arka cephe TAKS:0,30 ve KAKS:0,90 konut alan olarak belirlenmiştir. Parselin 109 m²'si yola gitmektedir.Parsel içerisinde ayrıca Ziraat Bilirkişisi raporunda olduğu gibi İcra Konusu Çekerek İlçesi Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan 406 ada 5 parsel nolu icra konusu taşınmazın bahçe kısmında 11 adet çeşitli yaşlarda muhtelif meyve ağacı bulunmaktadır.1 adet yaşı 15-20 olan kavak ağacı, 10 adet meyve ağacı bulunmakta olup toplam değeri1.401,6 TL muammen bedele eklenmiştir.
Adresi : Yozgat İl, Çekerek İlçe, 406 Ada, 5 Parsel, BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 1.434,12 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İlçe imar planında ön cephe TAKS:0,30 ve KAKS:1,50 ticari alan ve arka cephe TAKS:0,30 ve KAKS:0,90 konut alan olarak belirlenmiştir.Parselin 109m²'si yola gitmektedir.
Kıymeti : 406.716,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : ÇEKEREK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR