TRABZON İCRA DAİRESİ

Yomra Sancak Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090338
Şehir : Trabzon
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16669 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:45
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/16669 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Yomra İlçesi Sancak mahallesi 281 Ada 13 parselde 3.164,14 m2 yüzölçümlü 2/250 arsa paylı A Blok 6. kat 21 nolu meskenin tam hissesi . Taşınmazın içerisinde bulunduğu bina bodrum+zemin+galeri+7nk+çk piyesinden oluşmakta olup bodrum katta otopark, sığınak, zemin+ galeri katta 31 nolu galerili dükkan, bina girişi, 6 adet normal kat katların her birinde 4 er adet mesken, 7. normal + çatı katta 6 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Binada toplam 31 bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi kat planında ve mahalinde yapılan tespitlerde zemin kat seviyesinde, batı cephede bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir, merdiven korkulukları alüminyum, bina giriş holü zemini, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer, binanın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör, merkezi ısıtma sistemi ve kapalı otopark alanı bulunmaktadır.Değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu site, Trabzon İli, Yomra İlçesi, Kaşüstü Mahallesinde Muratlı Caddesine cephelidir. Taşınmazın yaklaşık 100 metre kuzeyinde Murathan Camii, yaklaşık 600 metre kuzeydoğusunda Kaşüstü Cumhuriyet İlkokulu bulunmaktadır. Konumuz gayrimenkulün bulunduğu bina, Trabzon merkeze yaklaşık 10 km mesafede, Yomra ilçe merkezine yaklaşık 2.5 km karadeniz sahil yoluna 770 metre mesafededir. Değerleme konusu bağımsız bölüm binanın 6. normal katında, bina girişine göre sağ ön tarafta konumlu kuzeybatı ve güneybatı cepheli A blok 21 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre yaklaşık 120 m2 alanlı ve salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, 2 balkon şeklinde tasarlanmıştır. Keşif ensasında taşınmazın içine girilemediğinden iç mekan özellikleri ve fiziki özellikleri tespit edilememiştir.
Yüzölçümü : 3.164,14 m2
Arsa Payı : 2/250
İmar Durumu : İnşaat tarzı Değerleme konusu taşınmazın konumlanmış oldugu parsel, Konut ve Ticaret alanında kalmakta olup; kitle nizam 8 kat yapılaşma şartına sahiptir
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı : 10/09/2012
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA - TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16669 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR