TRABZON İCRA DAİRESİ

Yomra, Kaşüstün'de otel olarak kullanılan dubleks daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943212
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : KAŞÜSTÜ MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 5+2
: 120
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18038 ESAS
Muhammen Bedeli
:
307,520 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2017/18038 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Trabzon İli Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesi Yalı Mevkii 126 Ada 8 Parsel 5. Kat 39 Nolu bağımsız bölüm, 8 katlı betonorme apartman ve arsası niteliğinde 2.461,26 m2. yüzölçümlü alan üzerinde mesken niteliğinde 545196/17721144 arsa paylı dubleks mesken taşınmaz, 3 yatak oda, 1 salon , 1 mutfak, 1 giriş holu, 1 antre, 1 wc, 1 banyo, 1 ebeveyn banyosu ve 2 adet balkondan oluşan 3+1 dairedir, dairenin net kullanım alanı balkonlar hariç 86 m2'dir,çatı katı 2 yatak oda, 1 salon, 1 banyo, 1 hol ve 1 adet terastan oluşan çatı katıdır, dairenin net kullanım alanı teras hariç 34 m2'dir,zeminler ıslak hacimlerde ve holde seramik, odalarda ahşap, duvarlar odalarda saten boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır, bina 3. sınıf B grubu yapılardandır,Taşınmazın yakın çevresinde benzer nitelikte binalar bulunmaktadır, taşınmazların toplu taşıma araçları ile ulaşım koşulları ve ulaşılabilirliği oldukça rahattır, bölgede altyapı (eletktirik, su, kanalizasyon) mevcuttur, taşınmaz sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubu insanların yaşamakta olduğu bir bölgedir, taşınmazların tamamı belediye sınırları dahilinde olup uygulama imar planı içerisinde yer almaktadır, arsa vasfındadır, belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır, Yomra İlçe Merkezinde cazibe değeri yüksek olan taşınmazlardandır, ilçenin ticaret ve ulaşımn faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgededir,düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerinde yapılmıştır, imar planında 6 katlı konut ve ticari yapılaşmaya yönelik alan olarak belirlenmiştir, parseller düzgün ve dikdörtgen forma sahip olup yeniden yapılaşması mümkün parsellerdendir, yapının ruhsatlı olduğu ve imara uygun olarak parsel sınırları içerisinde ve kaçak kat imalatı yapılmadan yapılmıştır. Binada kalorifer bağlantısı yapılmıştır, çift asansörlü, dış cepheakrilik boya, diyafonlu ve yalı baskılı, dış doğramalar PVC olup çatı örtüsü mevcuttur, giriş ve ortak alanlar büyük ölçüde tamamlanmış , dış kapılar çelik kapı, merdiven korkuları monte edilmiş ve merdivenler mermer ile kaplıdır, meskenin otel olarak kullanıldığı ve bağımsız bölümlerin numaralarının oda numarası şeklinde değiştirildiği tespit edilmiştir. İmar durumu 6 kat ayrık nizam TAKS :0,40 izinlidir.
Kıymeti : 307.520,85 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA / TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18038 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR