TRABZON İCRA DAİRESİ

Yomra Kaşüstü Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184091
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : KAŞÜSTÜ MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 04.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/966 ESAS
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2020/966 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Yomra İlçe, 223 Ada, 13 Parsel, KAŞÜSTÜ Mahalle, YALI Mevkii, 1.BLOK 5. NORMAL KAT 30 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM KONUT nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu binaçift asansörlü ve merkezi sistem kaloriferlidir. Keşif sırasında bağımsız bölümün kapısı açılmadığı için proje üzerinden inceleme yapılmıştır.(asansörle çıkışla 3 kattan ulaşım sağlanmaktadır.)Asansörün hemen karşısında olup güney cephesinde yer almaktadır.30 Nolu Bağımsız Bölüm: Mimari projesine göre net 100,00 m2 alanlı bağımsız bölüm (ortak alanlar ve balkon hariç) 2 oda ,1 salon, mutfak, hol ,banyo,wc,den oluşmaktadır. 1 adet balkonu mevcuttur. Tüm iç ve dış imalatları tamamlanmıştır. Yıpranma payı ve eksik imalat bedeli % 1 olarak değerlendirilmiştir. Odalar parke döşeme, mutfak, hol ve ıslak hacimler seramik döşemedir.Duvarlar saten boyalıdır.Meskenin giriş kapısı çelik , iç kapılar Amerikan panel, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğramalıdır.Merkezi sistem kaloriferli olup yerden ısıtmalıdır. Site içerisinde kapalı havuz,kapalı otopark,spor salonu,çocuk bahçesi ve girişte güvenlik bulunmaktadır. Trabzon Yomraİlçesi, Kaşüstü Mahallesi hudutlarında bulunan 223 ada 13nolu taşınmaz, bulunduğu mevkii itibariyle her türlü belediye ve so syal hizmetlerden iyi şekilde faydalanır.Yakın çevresinde çok sayıda ticaret bölgesi,AVM, otel ve adliye sarayı mevcuttur.Topoğrafik ve Jeolojik olarak düzve sağlam bir zemin yapısına sahiptir. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. İlçe merkezine yakın bir konumda olup Bağımsız bölümün bulunduğu taşınmaz; bulunduğu mevki itibariyle, şehir merkezine otobüs ve dolmuş ile bağlantısı vardır.
Adresi : Trabzon ili Kaşüstü Mah.Devlet Karayolu cad.VARDALLAR CENTERNo:10 Yomra/TRABZON
Yüzölçümü : 6.879,91 m2 (ana parsel arsası)
Arsa Payı : 215/104265
İmar Durumu : Yomra Belediye Başkanlığının 04/02/2020 tarih ve 59 sayılı yazısı ekinde imar durumu Hmax:Serbest, E:3,00 göre Ayrık nizam, KAKS E:3,00 şartlarında imar izinlidir.(Konut+Ticaret sahasında her almaktadır.)
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Beyan: Yönetim planı: 05/09/2017 Beyan;KM ne çevrilmiştir.25/01/2018
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/966 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2020 (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR