TRABZON İCRA DAİRESİ

Yomra Kaşüstü Mahallesi'nde 102 m² daire icradan satılıktır

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136222
Şehir : Trabzon / Yomra
Semt-Mahalle : KAŞÜSTÜ MAH. / YOMRA
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/28773 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2019/28773 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Yomra İlçe, 262 Ada, 21 Parsel, KAŞÜSTÜ Mahalle/Köy, A Blok 3. Kat 20 nolu bağımsız bölüm mesken Nolu Bağımsız Bölüm Trabzon İli Yomra İlçesi Kaşüstü Mahallesi 262 Ada 21 Parselde A Blok 3. Kat 20 nolu bağımsız bölüm 3.720,81 m2 yüzölçümlü 1/68 arsa paylıdır . Hisse oranı tamdır. Taşınmazın bulunduğu mevkii Trabzon İli şehir merkezine uzak ancak Yomra İlçe Merkezine yakın konumda yer almaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi bulunmayan taşınmazın Trabzon İlinin yeni gelişmekte olan ve yüksek düzeyde emlak alım satım potansiyeli olan Kaşüstü Mahallesinde bulunması taşınmaz değerini olumlu yönde etkileyen bir unsurdur. Sosyal amaçlı tesisler Kapalı ? Açık Otopark ve Çocuk Oyun alanlardan oluşmaktadır.Kıymet takdirine konu bağımsız bölüm, ana taşınmazın manzara hâkimiyeti nedeniyle panoramik bir şehir ve Karadeniz manzarasına sahiptir. Yomra Tapu Müdürlüğündeki dosyasında bulunan mimari projesi üzerinden, bağımsız bölümde 1 adedi ebeveyn banyolu olmak üzere 2 Adet Yatak Odası, 1 Adet Oturma Odası, 1 Adet Salon,1 Adet Mutfak, 1 Adet Wc, 1 Adet Banyo, 1 Adet Antre ? Gece Holü ve 2 Adet Balkon Bölümü bulunduğu anlaşılmaktadır. (3 + 1) Projesi Üzerinden Hesaplanan Brüt Kullanım Alanı 145,000 m² dir. Net alanı 102,300 m2 dir . Bina girişi batı cephesindeki 1. Bodrum Kat seviyesinden sağlanmakta olup, giriş kapısı Alüminyum doğrama, giriş holü ve sahanlık zemini granit kalebodur kaplı olup, duvarlar saten boyalı olarak dizayn edilmiştir.Blok içerisinde çift asansör bulunmaktadır. Merkezi ısınma sistemli yapının dış cephe izolasyonunun mevcut olduğu görülmüştür. Taşınmaz HİLL SİDE Sitesinde yer almaktadır
Yüzölçümü : 3.720,81 m2
Arsa Payı : 1/68
İmar Durumu : İnşaat tarzıTaşınmazın, Muratlı Caddesinden ayrılan Sokağa cepheli (ana taşınmazın güney cephesi) olan, imar Planı dâhilinde bir taşınmaz
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı : 24/02/2017
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/28773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR