BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım'da daire icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00804963
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / YILDIRIM
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6974 ESAS
Muhammen Bedeli
:
238000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.07.2018 13:45
İkinci Satış Günü
:
15.08.2018 13:45
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT ABLOK GAYRİMENKUL SATIŞ ODASI ULUYOL-OSMANGAZİ-BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2017/6974 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Yıldırım Mahallesi, 2730 ada, 1 parsel sayılı ve 524,00 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 34/1048 arsa paylı, B blok, 5. kattaki 17 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamı.

Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Yıldırım Mahallesi, Barutluk Caddesi, no: 82 adresindeki Aktuğcu Limanlar Apartmanı’nın, B blok, 6. katındaki 17 no’lu dairedir. Taşınmaz, Barutluk Caddesi ile Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nin kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 5. kat, 17 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 6. kattaki 17 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+6 normal katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında sığınak ve depo, zemin katında işyerleri, normal katlarının beherinde ise 3’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin bürüt alanı 140,00 m2. ve net kullanım alanı ise 120,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle alt katarlı işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

İmar Durumu : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Yıldırım Mahallesi, H 22d. 07b. 4b. pafta, 2730 ada, 1 parselde kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Yıldırım-Davutkadı Mahalleleri Civarı İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 18,50 mt. (6 kat) olan, zemin ticaret, üstü konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 238.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki şekliyle.

1. Satış Günü : 18/07/2018 günü 13:45 - 13:50 arası

2. Satış Günü : 15/08/2018 günü 13:45 - 13:50 arası

Satış Yeri : BURSA ADALET SARAYI ZEMİN KAT A BLOK ( GAYRİMENKUL SATIŞ ODASI ) OSMANGAZİ/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6974 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR