BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Yiğitler'de 108 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938898
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : YİĞİTLER MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 01.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3052 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 17. İCRA DAİRESİ
2018/3052 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı:Yıldırım Tapu Müdürlüğü’nün 10.04.2018 tarih ve 9574 yevmiye no’lu yazısı ve ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Yiğitler Mah., 2566 ada, 26 parselde, E Blok; 1 nolu bağımsız bölümde 3.757,74 m² tapu alanlı, 124 / 10248 arsa paylı ve niteliği ‘’ DÖRT ADET SEKİZ KATLI BİR ADET DOKUZ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI ‘’vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği DAİRE olan, kat mülkiyeti bulunan, E Blok, 1. kat, 1 nolu bağımsız bölümün tamamı ilgili borçlu adına kayıtlıdır.
Mahalli Durumu:Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı Salim GEZER: Ahmet oğluna oğluna kayıtlı olan söz konusu taşınmaz Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Yiğitler Mah. Türkmenbaşı Cad. A-K KENT Sitesi E Blok No:60/ 1 adresinde,Zemin Kat ve 7 Normal Kat olmak üzere toplam 8 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde 1 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 108,70 m², brüt kullanım alanı 125,00 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Taşınmaz; salon, 3 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc ve balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup;giriş kapısı çelik kapı iç mekân kapıları ahşap panel kapıdır. Hacimlerin zemin kaplamaları laminant parke, duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta alt-üst dolap arasında tezgâh bulunmaktadır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Pencereler çift camlı pvc profildir. Taşınmazın batı cephesinde bulunan balkon cam balkon uygulaması ile kapatılmıştır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.Beş bloktan oluşan sitenin güney batı kısmında bulunanE Bloğun dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profil, merdiven kaplamaları mermerdir. Korkuluklar alüminyum malzemeden yapılmıştır. Her blokta asansör bulunmaktad ve asansör kapı etraflarında seramik uygulaması bulunmaktadır.Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde zemin katlar ticari alan, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır.Taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Taşınmazın Kıymeti:Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bölgelerdeki emsalleri, konumu, büyüklükleri, yapı sınıfı ve yapı özellikleri, yapılaşma durumu, ticari özellikleri, yapım yılları ve yıpranma payları, ulaşım ve tüm belediye altyapı hizmetlerinden yararlanma önceliği ile tüm çevresel etkilerde dikkate alınarak piyasa alım satım karşılaştırmalarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıdaki gibidir.Borçlunun Taşınmaz Üzerindeki Hissesi Oranı: 1 / 1 ' dir.
2566 Ada; 26 Parsel; 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Kıymeti; 125,00 m² x 2.600,00 TL/m² = 325.000,00 TL
İmar Durumu : Yukarıda bildirildiği gibi ve dosyasında
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3052 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR