BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım/Umurbey'de 110 m2 daire mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115624
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : UMURBEY MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/50 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/50 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Yıldırım İlçesi Umurbey Mahallesi 687ada,5parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde , Betonarme karkas inşaat tarzındabodrum ve 6normal katlı olarak inşa edilmiş , bina içi merdiven ve sahanlıkları dökme mozaik kaplama , dış cephesi sıvalı, Bina giriş kapısı yağlı boyalı demir doğrana kapılı , 43yıllık , 20kapı numaralıAlp apartmanızemin kat(2) bağımsız bölümnumaralı elektrik ve suyu mevcut dairesidir. Kıymet takdirine konu olan dairegirişteL salon , 2oda , mutfak , banyo, tuvaletmahallerinden İbaraetBrüt 110m2, net95m2alanlı, yer döşeme kaplamalarımutfakseramik ,banyo ve lavabo mahalli karo mozaik , tuvalet dökme mozaik , salon ve odalar marley yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet yarıya kadar fayans duvar kaplaması, diğer mahallerplastikbadanalı , tavanlar beyaz kireç badanalı , daire giriş kapısı çelik , iç kapılar yağlı boyalı ahşap pres kaplama , pencereler PVC Plastik doğrama mutfak tezgahı mermer, mutfak tezgah altı ve tezgah üstünde yağlı boyalı suntalam dolap mevcut merkezi sistem kaloriferli ısınmalıdır. Taşınmazbitişiği ve çevresiçok katlı konut yapıları ile meskun , çevresinde eğitim , sağlık ve alış veriş yerleri mevcut ,Şehir merkezi ile şehrin diğer Bölgelerine toplu ulaşım araçları ile ulaşımın devamlı ve kolay olduğu , Belediye ile kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan , her türlü alt yapısı mevcut bir Bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Umurbey Mahallesi Çobanbey CaddesiAlp Apat.No:20 -Yıldırım
Yüzölçümü : 260,19 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Maksam Doğusu-Gökdere İpekçilik İmar Planı Kapsamında olup, taşınmaz bitişik nizam 6 kat olan konut bölgesi inrşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7. Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR