BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Teferrüç'te 166 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144787
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : TEFERRÜÇ MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 166
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1674 ESAS
Muhammen Bedeli
:
373,500 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2019/1674 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
a) Tapu Kaydı : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Teferrüç Mahallesi, 758 ada, 38 parsel sayılı ve 1.029,14 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 5266083/148196160 arsa paylı, B blok, 3. Normal+Çatı kattaki 12 no’lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Konutun) tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İpotek Şerhi’nin konulduğu, belirtilmektedir.
b) İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Teferrüç Mahallesi, 758 ada, 38 parselde kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Teferrüç ve Civarı Revizyon Uygulama İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 12.50 mt. (4 kat) olan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
c) Mahalli Durumu : tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Teferrüç Mahallesi, 1. Devrengeç Sokak, no: 10 adresindeki Teleferik House’s Sitesi’nin, B blok, 3. Normal ve Çatı katlarındaki 12 no’lu dubleks dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 3 bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve 3. Bodrum katı otoparklıdır. 2. Bodrum katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 3’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dubleks dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (3. ) ve üst (çatı) katlarının beherinin bürüt alanı 83,00 m2. olup, toplam bürüt alanı 166,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 136,00 m2. dir.Dairenin giriş katı salon, 1 adet oda, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katı ise 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki hol, antre, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki odanın tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Katlar arası merdiven basamakları betonarme üzeri ahşap ile kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir.
Güney cepheli olan dairenin giriş katının bu cephesinde 1 adet balkonu ve teras katının aynı cephesinde terası bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
d) Taşınmazın Kıymeti :Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır.
B Blok, 3. Normal+Çatı Kattaki 12 no’lu Bağ. Böl. (Dubleks Konut)…: 166,00 m2. * 2.250,00 TL/m2. = 373.500,00 TL.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
a) Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 1175 ada, 2 parsel sayılı ve 3.686,97 m2. miktarlı “Bir Adet On Dört, Bir Adet On Beş Katlı Betonarme Apartman, Ofis, İşyeri, Havuz ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 278/16318 arsa paylı, B blok, 10. kattaki 17 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İpotek Şerhi’nin konulduğu, belirtmektedir.
b) İmar Durumu : Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 1175 ada, 2 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Metro Kuzeyi Uygulama İmar Planı’nda, E: 2.00 olan ayrık nizam ticaret (T) alanında kalmaktadır.
Söz konusu parsel, 12.06.2015-835/18 tarih-sayılı yapı ruhsatı, 11.07.2016-907/11 ve 01.02.2017-941/17 tarih-sayılı tadilat ruhsatı düzenlenmiştir.
c) Mahalli Durumu : tamamı borçluadına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan23 Nisan Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi no: 21 adresindeki Detay Premium Evleri’nın, B blok, 10. katındaki 17 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde Ertuğrul Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Ertuğrul Mahallesi’nden ayrılarak, 23 Nisan Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+10 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 14 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, doğalgazlı merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, site içerisinde, bahçeli, yüzme havuzlu, saunalı, fitness salonlu ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracıtarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 190,00 m2. ve net kullanım alanı ise 162,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, antre, koridor ve salon bölümlerinin tavan kenarları ışık havuzlu, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir.
Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo- wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Güney, doğu ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesinde de 1’ er adet balkonu bulunmaktadır. Pay ölçerli merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle orta veya yüksek gelir gruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan yüksek katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
d) Taşınmazın Kıymeti : Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır.
Kıymeti : 555.363,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1674 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR