BURSA 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yıldırım Sıracevizler'de tek katlı avlulu ev mahkemeden satılıktır

BURSA 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048374
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : SIRACEVİZLER MAH. / DAVUTKADI
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
164,435 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 7.Sulh Hukuk Mah. Yazı İşleri Müdürü Odası (Bölge Adliye Mahkemesi binası C Blok Kat.6)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın özellikleri : Bursa ili Yıldırım ilçesi Sıracevizler Mahallesi 1116 Ada, 4 Parsel 113,65 m2.miktarlı taşınmaz arka kısmında bodrum katı olan tek katlı, yanında ve arkasında küçük avlusu olan 72,88 m2. oturma alanlı olup Bodrum kat demir doğrama giriş kapılı 40 m2. alanlı depo olarak kullanılmakta, Zemin kattaki daire hol, 3 oda, mutfak, banyo ve WC'den ibaret olup ısınma soba ile sağlanmakta ve kamu kurum ve kuruluşlarından tam ve eksiksiz faydalanma imkanı olan bir mahallede bulunmaktadır.
Adresi : Sıracevizler Mah. 13.Şen Ören Sokak No.8Yıldırım/BURSA
Yüzölçümü : 113,65 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Davutkadı-Değirmenlikızık uygulama imar planı kapsamında taşınmazın büyük bir kısmı bitişik nizam, 2 kat konut alanında (81,05 m2.) ve kısmen yol alanında ( 32.60 m2.) kalmaktadır.
Kıymeti : 164.435,70 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 7.Sulh Hukuk Mah. Yazı İşleri Müdürü Odası (Bölge Adliye Mahkemesi binası C Blok Kat.6)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/09/2019 e-imzalıdır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR