BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Selimzade'de 85 m² daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005780
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : SELİMZADE MAH. / YILDIRIM
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2585 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
07.08.2019 14:10
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
10. İCRA DAİRESİ
2019/2585 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli , Yıldırım İlçesi, Selimzade Mahallesi , 1. Kantar sokak 22 kapı numarasında kain ve tapunun 4103 ada , 8 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan 5katlı , BBlok Gençser apartmanın İkinci kat ,5 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Tapu Kaydı:
Dosya içerisinde mevcut İpotek Belgesi Tapu kyıtlarına göre Kıymet takdirine konu olanBursa İli, Yldırım İlçesi , Selimzade Mahallesi ,4103 ada, 8sayılı parselinde ,299.48m2 yüz ölçümünde, ana taşınmazı5 katlı Kargir apartman vasfı ile kayıtlı taşınmazda BBlok ,150/2400arsa paylıikinci katta5 bağımsız bölüm numaralı meskenin 1 / 1 payı ipotek borçlusu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu olan Bursa İli,Yıldırım İlçesi , Selinzade Mahallesi ,4108ada, 8 8 sayılı parselinde 299.48m2 yüz ölçümündeki taşınmaz1/1000 ölçekliYıldırım - Davutkadı Mahalleler iCivarıİmar planı kapsamında Bitişik Nizam 4 katkonut alanında kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit:
Kıymet takdiirne konu olan Mesken vasfındaki taşınmazın Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Selimzade Mahallesi, 22 kapı numaralı , bodrum , zemin ,3 normal katlı olmak üzere betonarme karkas inşaat tarzında ve 5 katlı olarak yapılmış, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı bina içi merdiven sahanlıkları paletyen yer döşeme kaplaması , bina girişi yağlı boyalı demir doğrama ,20 yıllık asansörsüz 22 kapı numaralı BBlok Apartmanda 2. Katta 5 bağımsız Bölüm numaralı Dairesidir..
Kıymet takdirine konu olan daire antre , salon , 2 oda , mutfak, duşakabin , hilton lavabo bulunan banyo, lavabo ve klozet bulunan tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret, 85m2 alanlıyer döşeme kaplaması antre, mutfak,banyo,tuvalet ve balkongibi ıslak mahaller seramik yer döşeme kaplaması ,salon ve odalar laminat parke yer döşeme kaplaması ,duvarlar banyo ve tuvalet tavana ka kadar fayans duvar kaplaması diğer mahal duvarları saten badana , tavanlar alçı kartonpiyerli ,daire giriş kapısı çelik iç kapılar ahşap pres kaplama , balkon kapısı ile pencereler PVC Plastik doğrama ,mutfal tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalı olup, dairede halihazırda kiracı oturmaktadır.
Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konu olan taşınmaza benzer nitelikte genelde 5 katlı mesken yapıları ile meskun , şehir merkezine yakın mesafede toplu taşım araçları şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu, Belediye ve tüm kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 07/08/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2585 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR