BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Millet'te 230 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012670
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MİLLET MAH. / DUAÇINAR
Oda Sayısı : 6+1
: 230
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 17.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9688 ESAS
Muhammen Bedeli
:
506,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
29.08.2019 13:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/9688 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Millet Mahallesi, 3078 Ada, 1 Parsel nolu 10.000,00 m² yüzölçümlü Bir Adet Beş, Altı Adet Altı Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfındaki taşınmazda yer alan, 22/2400 arsa paylı, A Blok 5+Çatı Kat, 20 Nolu Bağ. Bölüm (Dubleks Daire) sayılı taşınmaz,1 / 2 ve1 / 2olmak üzere iki hisseli olup, tamamı satışa çıkarılmış; 506.000,00TL Muhammen Bedel ve %8 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Millet Mahallesinde 7205 Sokak, Derya Caddesine ve Şüheda Caddesine cepheli olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Millet Mahallesi, Derya Caddesi, Yüksekoba Modern Sit., No:91 A Blok, 5. Kat D:20, Yıldırım/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu 11 Eylül Bulvarına 530 m, Murat Hüdavendigar Bulvarına 850 m, Eğitim Vadisine 1,10 km, Bursa-Heykel Şehir Merkezine 4,30 km mesafede yer almaktadır.
Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 7 Bloktan oluşan açık otoparkı, spor alanı, kamelyası ile çevre düzenlemesi tamamlanmış bir sitede yer almakta olup ayrık nizam B.A. Karkas sistemde inşa edilmiş 7 yıllık binadır. Taşınmazın bulunduğu A blok, Zemin Kat + 5 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 6 katlı olup binanın normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binanın dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı çelik kapılı ve camlı, merdivenleri mermer kaplı, binanın çatısı single kaplıdır.
Dubleks daire A Blok 5. katta yer almakta olup ön cephesi kuzey yönündedir. Taşınmazın içine girilememiş olup dairenin fotoğrafları ve bilgileri bilirkişi heyetimiz tarafından elde edilmiştir. Dubleks dairenin 1. katın; antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluştuğu çatı katının; hol, kiler, 3 oda, banyo, balkon ve terastan oluştuğu tespit edilmiştir. Dubleks dairenin dış kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, mutfağın zemini seramik kaplı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, oda kapıları beyaz lake boyalıdır. Mutfakta alt üst pvc kapaklı mutfak dolabı mevcut olup mutfak tezgahı çimstonedur. Banyoların ve wc?nin duvarları ve zemini seramik kaplı olup banyoda dolap ve duşakabin bulunmaktadır. Balkonların zemini seramik kaplı olup mutfaktan girişi olan balkonda cam balkon sistemi mevcuttur.Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan ölçümler neticesinde toplam net alanının 165,95 m² olduğu, brüt alanının 230,00 m² olduğu tespit edilmiştir.
Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İMAR DURUMU:Yıldırım İlçesi, Millet Mahallesi, 3078 ada 1 parselin 1/1000 Ölçekli Ankara Yolu Kuzeyi I. Bölge İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam KAKS:1.50, Hmax: 24.50 m, olan 5 m ön bahçe ile 3 m yan bahçe mesafeli konut biögesi inşaat alanında kalmakta olduğu, Yıldırım İlçesi, Millet Mahallesi, 3078 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaza ait 12.05.2011 tarih ve 531/19 yapı ruhsatı ile 17.02.2014 tarih ve 167-03 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 506.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 29/08/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9688 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR