BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Meydancık'ta 150 m² daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005379
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MEYDANCIK MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3454 ESAS
Muhammen Bedeli
:
187,500 TL
Birinci Satış Günü
:
17.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2019/3454 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Meydancık Mahallesi, 165 ada, 35 parsel sayılı ve 508,72 m2. miktarlı “Dört Katlı Kargir Bina” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 340/5008 arsa paylı, B blok, 3. kattaki 8 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İpotek Şerhi’nin konulduğu, belirtilmektedir.
İMAR DURUMU Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Meydancık Mahallesi, H 22d. 07a. 4a. pafta, 165 ada, 35 parselde kayıtlı, 508,72 m2. yüzölçümlü taşınmaz, 03.02.1997 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Setbaşı-Yeşil-Emirsultan İmar Planı’nda, Tarihi Kentsel Sit Koruma Alanı kapsamında olup, taşınmaz bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 9,50 mt. (3 kat) olan konut bölgesi inşaat alanı kullanımında kalmaktadır. Taşınmaza ait 04.12.1991 tarih ve 110-101 sayılı ilk yapı ruhsatı ile 18.03.1993 tarih ve 185-19 sayılı tadilat ruhsatı bulunmaktadır.
MAHALLİ DURUMU :tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Meydancık Mahallesi, Sevindik Sokak, no: 11/1 adresindeki Paşalıoğlu Sitesi’nin, B blok, 4. katındaki 8 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde 3. kat, 8 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 4. kattaki 8 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet mesken, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri trapez kesitli alüminyum paneller ile örtülüdür.
Halihazırda, boş durumunda olan mesken nitelikli söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 150,00 m2. ve net kullanım alanı ise 128,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu bulunmakla birlikte, bu balkonların önleri PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin elektrik ve su abonelikleri mevcut olup, doğalgaz aboneliği bulunmamaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZINKIYMETİ :
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümleri, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payları, ulaşım kolaylığı, çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti
Meydancık Mahallesi, 165 ada, 35 no’lu parsel :
Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır.
B Blok, 3. kattaki 8 no’ lu Bağ. Böl. (Mesken).........: 150,00 m2. * 1.250,00 TL/m2. = 187.500,00TL.(Yerinde ; 4. Kat, Da: 8)
(Yalnız;Yüz Seksen Yedi Bin Beş Yüz Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 187.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3454 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR