BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yıldırım/Meydancık'da bahçeli ev mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00905797
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MEYDANCIK MAH. / SETBAŞI
: 84
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 29.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
93,159 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/34 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa ili Yıldırım ilçesi Meydancık Mahallesi İncirli Sok.mevkii 165 ada 6 parsel 84,69 m2 miktarlı tapuda Bahçeli Ev vasfıyla kayıtlı taşınmaz üzerinde yığma olarak yapılmış 2 katlı 46,20m2 büyüklüğünde yapı bulunmaktadır.Halihazırda ikamet edilmediği için camları doğramaları kırılmış,boya badanası dökülmüş,çatı imalatları çürümüş,temel ve zemin kat taş duvarları sökülmüş,taşıyıcı sistem büyük oranda hasar görmüştür.Yapı harabe haline gelmiştir.Bir taraftan İncirli sokağa,diğer taraftan Fehmi çıkmazına cephelidir.İncirli Caddesine 60m mesafededir.Belediye ve diğer kamu kuruluşların hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Meydancık Mahallesi,İncirli Sokak,No:12 Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 84,69 m2
İmar Durumu : : 1/1000 Ölçekli Setbaşı-Yeşil-Emirsultan imar planında tarihi kentsel sit koruma alanı dahilinde 2. Derece kentsel sit bölgesi kapsamında olup, taşınmazınbüyük kısımları yol alanında ( 49,40 m²'si) diğer az kısımları ise bitişik nizam Hmax.(yükseklik ) : 9.50 m. ( 3. Kat ) olan konut bölgesi inşaat alanında ( 35,29 m²'si) kalmaktadır.Taşınmazın ; bitişik nizam Hmax.(yükseklik ) : 9.50m. ( 3 Kat) konut bölgesi inşaat alanında, kalan kısımları ( 35.29m²'si ) müstakilen yapı yapmaya elverişli değildir.
Kıymeti : 93.159,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayganzade vakfına içarelidir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR