AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891939
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/374 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 10:45
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2017/374 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Akyurt İlçesi,Yıldırım Mah.sınırları içerisinde bulunan 61 ada 15 parsel sayılı mesken vasıflı 72/528 arsa paylı mesken vasıflı 3.kat 8 nolu taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. 8 nolu bağımsız bölümün bulunduğu binanın Kavaklıdere caddesi ile Kanarya sokağa cepheli olduğu ana taşınmaz bodrum,zemin+3 normal kattan oluşmakta olup,bağımsız bölüm ise binanın güney doğu cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm 3 oda 1salon,mutfak,banyo,tuvalet,antre,hol ve 2 balkondan oluşmaktadır.Duvarların alçı sıva üzeri plastik boyalı,ıslak mekanları seramik kaplıdır.Salon ve oda zeminleri laminant parke,dış kapısı çelik iç kapıları pres kapılı,pencereleri PVC doğramalı ve ısıcamlıdır. Yaklaşık 90m² net kullanım alanına sahip,tüm altyapı hizmetlerinden yararlanır vaziyettedir.Gayrimenkulün geniş evsafı müdürlüğümüz dosyasındadır.
Yüzölçümü : 528,00 m2
Arsa Payı : 72/528
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam zemin+3 katlı konut alanında kaldığı Taks=0,40,Kaks=1,60
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Belediye Gelirleri Kanuna göre kısıtlıdır.ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 16/11/2015-7125 yevmiye
Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR