BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Kurtoğlu'da 112 m² daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138422
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : KURTOĞLU MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13284 ESAS
Muhammen Bedeli
:
252,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/13284 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 109 Ada, 11 Parsel, KURTOĞLU Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
İmar ve Ruhsat Durumu taşınmazın yer aldığı Yıldırım İlçesi, Kurtoğlu Mahallesi, 109(Eski:118) ada 11(Eski:17) parsel sayılı taşınmaza Akın İnş. Tur. Oto. Teks. San. Ve Tic. Ltd. Şti. adına 28.04.1992 tarih 135/20 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu ve ekli imar durumu belgesi incelendiğinde 1/1000 Ölçekli Setbaşı-Yeşil-Emirsultan İmar Planı kapsamında III. Derece Kentsel Sit Alanı-Ticaret Alanı+Konut Alanında kalmakta olduğu ve bitişik nizam beş kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
borçluya ait taşınmaz Kurtoğlu Mah., 2. Önder Sok., Akdeniz Apt. No:2, 3. Kat, D:7, Yıldırım/BURSA adresinde yer almaktadır.
taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup toplam 9 kattan oluşmaktadır.Binanın Çelebi Mehmet Bulvarına cepheli katında ticari işletmeler, diğer katlarında mesken amaçlı kullanılan daireler mevcut olup asansör bulunmaktadır. Borçluya ait taşınmazın yer aldığı 3. Katta tek daire bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı kiremit kaplıdır.
taşınmazın içine girilmiş olup dairenin borçlu tarafından kullanıldığı görülmüştür. Daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc, eb. banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı, oda kapıları beyaz lake boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, antre ve mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları hazır kapaklı olup tezgah mermerdir. Salonda dekoratif gizli led aydınlatmalı asma tavan detayı mevcuttur. Islak hacimlerin zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda dolap ve duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 97,50 m², konut brüt alanı 112,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Kurtoğlu Mahallesi 109 Ada, 11 No’lu parsel:
Borçlunun beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
3. Kat 7 No’lu Bağımsız Bölüm(Mesken)= 112,00 m² × 2.250,00 TL/m² = 252.000,00 TL
(Yalnız; İki Yüz Elli İki Bin Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 252.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13284 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR