BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım Kazım Karabekir'de 125 m² daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183033
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : KAZIM KARABEKİR MAH. / DUAÇINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 01.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13520 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/13520 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Kazımkarabekir Mahallesi, 3130 Ada, 5 Parsel, A blok, 2. kat, 12 bağımsız bölüm sayılı konut nitelikli taşınmaz.
İMAR DURUMU : 02.08.1999 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Ankara yolu kuzeyi 1.bölge ilave revizyonu uygulama imar planında kapsamında olup, taşınmaz blok nizam TAKS(Taban alan katsayısı):1.00 KAKS (kat alanı katsayısı):2,60 Hmax (yükseklik): 17,50m (5kat) olan zemin kat yüksekliği 5,50m olan ticaret bölgesi inşaat alanında kaldığı, Taşınmaza ait 04.12.2014 tarih ve 597/17 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu bildirilmiştir.
TAŞINMAZIN NİTELİĞİ : Satışa konu taşınmaz, Bursa ili Yıldırım ilçesi Kazımkarabekir mahallesiŞehit Dursun ACAR caddesi Yüksekoba Teras evleri (A) Blok kat No:2 D:12 adresinde bulunan mesken vasıflı bağımsız bölümdür. Bina betonarme kargas ve ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Sitenin, kapalı otoparkı mevcuttur. Tesisin çevresi genellikle, orta gelire sahip vatandaşların ikamet ettiği, ayrık nizam yapıların bulunduğu, alt katları işyeri üst katları konut amaçlı yapılar ile meskun haldedir. Asansörlü binanın merdiven basamak ve sahanlıkları mermer ile kaplı olup korkulukları paslanmaz profilden imal edilmiştir. Çatısı eğik çatı olup iskeleti ahşap üzeri kiremit ile kaplıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır.Satışa konu (12) nolu bağımsız bölüm yaklaşık net olarak 97m2, brüt 125m2 büyüklüğünde olup, antre salon 3 adet oda mutfak banyo+wc ve balkondan ibarettir. Antre Salon ve odaların tabanı ahşap parke ile kaplı, duvar ve tavanları kısmen dövmeli kısmen plastik boya ile boyalıdır. Dış kapısı çelik, iç kapılar camlı Amerikan, pencereler ısıcamlı PVC doğramadan imal edilmiştir. Islak hacimlerin tabanı seramik duvarı fayans ile kaplıdır.Yatak odasında ebeveyn banyosu mevcuttur. Mutfakta alt ve üst dolap ile çimstone tezgah, Banyoda küvet klozet ile dolaplı lavabo mevcuttur. Duvar ve tavan birleşiminde alçı kartonpiyer uygulaması yapılıdır. Elektrik su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur. Merkezi sistemli Doğalgazlı kombi ile ısıtılmakta olan dairenin radyatörleri alüminyum paneldir. Taşınmaz Bursa şehir merkezine yaklaşık 7km, Bursa Ankara karayoluna 3km mesafededir. Mahallinde elektrik su telefon doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Belediye ve diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve Topoğrafik yapısı her türlü tesis yapımına uygundur. Bulunduğu mevki de binalar genellikle mesken olarak değerlendirilmektedir. Çevresinde özel ve devlet okulu cami spor alanları marketler mevcuttur. Bağlantılı olduğu yolların tümü asfalt ile kaplıdır.
Yüzölçümü : 3.513,75 m2Arsa Payı : 225/23430 Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bursa 2. Tüketici Mahkamesi tarafından konulan tedbir şerhi olup yapılan yazışmada cebri icra satışına engel olmadığı bildirilmiştir. Ayrıca dosyamıza konu ipotek şerhi ile muhtelif haciz şerleri vardır.
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13520 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR