BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Karamazak'ta 72 m² daire icradan satılıktır

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00975262
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : KARAMAZAK MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 04.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14738 ESAS
Muhammen Bedeli
:
158,400 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
17. İCRA DAİRESİ
2018/14738 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
1-Taşınmazın Tapu Kaydı: Yıldırım Tapu Müdürlüğünün tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Karamazak Mah., 710 ada, 9 parselde, E Blok, 1 nolu bağımsız bölümde 1.198,07 m² tapu alanlı, 16 / 2048 arsa paylı ve niteliği '? A,B,C,D ve E BLOKTAN OLUŞAN BEŞER KATLI BETONARME BİNALAR VE ARSASI '?vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat mülkiyeti bulunan, E Blok, Zemin Kat, 1 nolu bağımsız bölümün tamamı igili borçlu adınadır.
2-İmar Durumu: Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün 19.12.2018 tarih ve E.6697 sayılı yazısında Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Karamazak Mahallesi, H22D.07B.4D pafta, 710 ada, 9 parsel sayılı yer 1 / 1000 ölçekli Setbaşı-Yeşil-Emirsultan İmar Planı kapsamında bitişik nizamH max.: 12,50 m ( 4 kat ) olan konut bölgesi inşaat alanı kullanımında kalmakta olduğu, Taşınmaza ait 10.02.1987 tarih ve 336/10 sayılı yapı ruhsatı ile 06.03.1990 tarih ve 05/47 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunduğu ve onaylı imar planının yazı ekinde bulunduğu belirtilmektedir.
1.3-Mahalli Durumu: Kıymet takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçluya ait olan taşınmaz Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Karamazak Mah. İncisigüzel Sok. Egemen Sitesi E Blok No: 6, İç Kapı No: 1 adresinde, Bodrum Kat, Zemin Kat ve 4 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde E Blok, 1 nolu Bağımsız Bölümün toplam net kullanım alanı 72,34 m², toplam bürüt kullanım alanı 88,00 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Kiracı İdris CEYLAN tarafından kullanılan taşınmaz; salon, 2 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon, 2 adet oda, mutfak ve holün zemin kaplaması laminant parke kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Hacimlerin tavan ve duvar birleşiminde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları camlı ahşap kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 2 adet balkonu bulunmakta olup, ön cephedeki balkon ferforje uygulaması ile kapatılmıştır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, pencere kenarlarında söve uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıda ana giriş kapısı demir profil olup, merdivenler silme mozaik kaplama, merdiven korkulukları demir profildir.Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde bodrum ve zemin kat ticari, diğer katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 3-4 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasında ve yukarıda belirtildiği gibi
Kıymeti : 158.400,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Şerh/Beyan/İrtifak bölümünde;
Beyan; Yönetim Planı Değişikliği: 30.09.1987
Beyan; Bu parsel 34,96 m² yola tecavüzlüdür.
Beyan; Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.( 2009 )
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14738 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR