BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım Kaplıkaya'da 100 m² daire icradan satılıktır

BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115705
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : KAPLIKAYA MAH. / ORTABAĞLAR
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5084 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. İCRA DAİRESİ
2016/5084 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın İmar Durumu: Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Kaplıkaya Mah., H22d.08d.2a pafta, 1341 ada, 3 parselde kayıtlı taşınmazın 1/1000 ölçekli Değirmenlikızık -1000 Konutlar Gecekondu Önleme Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında Blok nizam 5 kat,Hmax. (Yükseklik) 15.50metre ön Bahçeli konut bölgesi inşaat alanında kaldığı bildirilmiştir.
Taşınmaz: Bursa ili Yıldırım İlçesi Kaplıkaya Mah. kıyı sok. Dşı Kapı No: 20 Essanko Apt. A.Blok3. Kat 7 nolu bağ böl. 1341 ada 3 parseldedir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır, bina asansörsüzdür. Merdivenler mermer kaplamadır. 30 yıllık binadır. Hol: Yerler seramik, tavan kartonpiyerdir. Tuvalet: Yerler seramik, duvar tavana kadar seramiktir. Alaturka tuvalet, lavabo mevcuttur. Mutfak: Yerler seramiktir, mermer tezgah set altı, set üstü dolap mevcuttur. 3 oda 1 salonu vardır. 100 m2 alanlıdır. Yerler laminant parke, tavanlar kartonpiyerdir. Banyo: Yerler seramik, duvar tavana kadar seramiktir. Duşyeri, lavabo mevcuttur. Tüm oda kapıları Amerikan lake kapı, pencereler pvcdir. Merkezi sistem ısınmalıdır.Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konu olan taşınmaza benzer nitelikte, 5-6 katlı mesken yapıları ile meskun, şehir merkezine uzak. mesafede olmakla beraber toplu taşım araçları şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu, Belediye tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olup, topoğrafik yapı itibariylede her türlü inşaat yapmaya elverişli bir bölgede bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 420,03 m2 Arsa Payı : 1/10
Kıymeti : 290.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol Merkez / Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5084 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR