BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım ilçesinde dubleks mesken icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00660744
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : YENIMAHALLE MAH. / SETBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 09.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya No
:
2016/12829 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.11.2017 11:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2016/12829 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı :Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Yeni Mahallesi, 1397 ada, 8 parselde, 647,41 m2 arsa üzerine, kat irtifakı tesis edilmiş apartmanda, B Blok, 3. ve çatı katta 1752/33600 arsa paylı, 10 nolu dubleks meskenim tamamı
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 Ölçekli Teferrüç ve Civarı Revizyon Uygulama İmar Planı dahilinde, bitişik nizam Hmax.(Yükseklik): 12.50 m (4 kat) olan konut bölgesi alnında ve az bir kısmı da(yaklaşık 1 m2.si) yol alanında kalmaktadır.
Mahalli Durumu : Satışa Konu taşınmaz Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Yenimahalle Mahallesi, Şehit Oksan Altanay Caddesi, No: 78, M. Çavuşoğlu Apartmanı, B Blok, 10 nolu dubleks daire adresindedir. Satışa konu dubleks daire, bu caddeye cepheli olmayıp, arka tarafa cephelidir. Dairenin bulunduğu bina, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş zemin, 3 normal ve çatı kattan ibarettir. Binanın dış cephesi sıvalı ve badanalı, giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri mermer kaplamadır. Bina asansörlüdür. Çatısı kiremit örtülüdür. Binanın Yaklaşık 7-8 yıllık olduğu kanaatindeyiz.
Davaya konu dairenin giriş katı (3. Kat) antre, gece holü, salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan ibaret olup, yaklaşık 105 m2 brüt alana sahiptir.Salon ve 2 odanın zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Antre, gece holü, mutfak, banyo, tuvalet ve balkonların zemini ile ıslak hacimlerin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanda kartonpiyer yapılmıştır. Mutfakta tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Banyoda lavabo, klozet ve duşa kabin vardır. Tuvalette lavabo ve klozet vardır. Dış kapı çelik, iç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır.
Betonarmeden yapılmış, üzeri mermer kaplamalı bir merdiven ile dubleks kata çıkılmaktadır. Dubleks katta antre, 2 oda, banyodan ibaret olup, yaklaşık 50 m2 brüt alana sahiptir.Çatının altı depo olarak yapılmış, arka tarafı terastır. Antre, banyo ve terasın zemini ile banyonun duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Odaların zemini ahşap laminat parke kaplıdır. Banyoda lavabo, klozet ve duşa kabin vardır. Duvarları alçı sıvalı ve saten boyalıdır. İç kapı doğramaları ahşap Amerikan kapı tarzında, pencere doğramaları plastiktir. Elektrik ve suyu mevcut olup, doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır.
Dava konusu dubleks dairenin toplam brüt alanı 155 m2 olup, toplam net alanı 125 m2 olmaktadır.
Davaya konu dubleks daire Bursa’nın Yeni Mahallesinde ana caddeye cepheli apartmanın arka kısmında olup, şehir merkezine yaklaşık 3,0-3,5 km mesafededir. Şehit Oksan Altanay Caddesinin üzerindeki bazı binaların zemin katları işyeri, ticarethane, alış veriş merkezi, üst katları konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın şehir merkezine ulaşım imkanları iyi düzeyde olup tüm belediye hizmetlerinden ve diğer kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 1752/33600
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 24/10/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 21/11/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12829 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR