BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım/Hocataşkın'da 90 m2 daire mahkemeden satılıktır

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122085
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : HOCATAŞKIN MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa Yazı İşleri Müdürlüğü Odası ( Bölge Adliye Mahkemesi C blk. K:6)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 229 Ada, 4 Parsel, Hocataşkın Mahalle, A Blok 7 Nolu Bağımsız Bölüm ve eklentisi 7 nolu depo Nolu Bağımsız Bölüm ve ana taşınmaz niteliği Kargir Yedi Katlı Ev ve Bahçesi olan 352,24 m2 yüzölçümündeki taşınmaz üzerindeki 24/438 arsa paylı A Blok 3. Kat 7 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın ve bunun eklentisi olan 7 numaralı Depo, taşınmaz üzerindeki 24/438 arsa paylı A Blok 3. Kat 7 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın ( Dairenin ) olduğu bina Bodrum + Zemin + 5 Normal Kat olmak üzere 7 katlıdır. Daire antre, hol, salon, 2 oda, açık mutfak, WC, banyo ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Dairenin 90 m2 brüt alanı bulunmaktadır. Antre, hol, salon, odalar,mutfağın zeminleri laminant parke Banyo, WC ve balkonun zeminlerinde seramik kaplaması bulunmaktadır.Daire giriş kapısı ve oda kapıları ahşap kapıdır. Pencereler PVC profildir. Mutfak tezgahı mermer tezgah dolapları bulunmaktadır. Taşınmazın ısınması doğalgaz kombili sistemlidir,panel radyatör bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın konumdadır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanan taşınmazın bulunduğu yerde elektrik, telefon ve doğalgaz şebeke sistemin tesis edildiği belirlenmiştir.
Adresi : Hocataşkın Mahallesi İncirli Caddesi No:64 A Blok Daire:7 Yıldırım/BURSA dır.
Yüzölçümü : 352,24 m2
Arsa Payı : 24/438
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Setbaşı – Yeşil - Emirsultan İmar Planı” kapsamında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL ( +Mahkeme masrafları )
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa Yazı İşleri Müdürlüğü Odası ( Bölge Adliye Mahkemesi C blk. K:6) - null null / null
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR