BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Esenevler'de dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911694
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ESENEVLER MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 6+1
: 240
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12441 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 20. İCRA DAİRESİ
2016/12441 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İl, Yıldırım İlçe, 2550 Ada No, 3 Parsel No, ESENEVLER Mahalle/Mevkii, 25 Bağımsız Bölüm
Dubleks dairenin giriş katında 3 adet oda, salon , antre,koridor,mutfak ,banyo ve wc-lavabo, üst(çatı) katında ise üç adet yatak odası merdiven holu banyo ve WC lavabo bölümleri bulunmaktadır. Giriş ve çatı katındaki merdiven holu antre koridor, salon, ve odaların tabanları laminet parke veya ahşap ile katlı giriş katındaki bölümlerin duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı tavan kenarları alçı kartonpiyerli üst kattaki bölümlerin duvar ve tavan yüzeyleride ahşap lambiriler ile kaplamalıdır. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin giriş katının iki cephesinde birer adet balkon mevcut olmakla kuzey cephesindeki balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğal gazlı kombi kat kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Site içerisinde bahçeli otoparklıdır.
Adresi : Esenevler Mah.Esence Sk.No:3/1 Bulut Apt. Kat:7 No:25 Çatı Kat Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 240 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Öl. Fidyekızık-Esenevler Uygulama İmar planı dahilinde,ayrık nizam,Hmax:serbest,E:2.00olan,3 m ve5 m. çekme mesafeleri bulunan konut bölgese inşaat alanına ve bir kısmı da yol (6,28 m2)kalmakta
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12441 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR