BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Esenevler'de 190 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015661
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ESENEVLER MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 5+1
: 190
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 24.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3078 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:25
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
10. İCRA DAİRESİ
2019/3078 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Bursaİli, Yıldırım İlçesi, Esenevler Mahallesi , tapunun 2539 ada , 31 sayılı parselinde , 444.13m2 yüz ölçümünde ana taşınmazı İki Adet Beş katlı betonarme apartman ofis ve iş yeri ve arsası vasfı ile kayıtlı taşınmazda 2062/16290 arsa paylı , ABlok 3. Ve Çatı katı , (6)bağımsız bölüm numaralı Dubleks Konut vasıflı taşınmazın tam hissesinin satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.

İmar Durumu:Kıymet takdirine konu olan , Bursa İli, Yıldırım İlçesi ,Esenevler Mahallesi , 2539ada , 31 sayılı parselde kayıtlı taşınmaz1/1000 ölçekli Fidyekızık ? EsenevlerUygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizam 4 konut Bölgesi İnşaat alanında kalmaktadır.
Yapılan İnceleme ve Tespit: Kıymet takdirine konu olan Dubleks Daire Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Esenevler Mahallesi, Edebali Sokakta ,betonarme karkas inşaat tarzında 4 katlı olarak yapılmış, dış cephesi Akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, bina içi merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, yeni yapılmış,asansörlü ,36Kapı numaralı A Blok apartmanda 3. Ve çatıkat(6) bağımsız bölüm numaralı dairesi olduğu görülmüştür.Kıymet takdirine konu olan Dubleks daire, 3. Normalkat girişte antre , salonda açık mutfak ,2 oda ,tuvalet, camlı doğrama ile kapatılmış balkon , tuvalet , mermer kaplı merdivenden çıkılan çatı katı 3 oda , banyo , ve teras mahallerinden ibaret, Brüt 190 m2, Net 160m2 alanlı ,ıslak mahaller seramik , diğer yerler laminat parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet seramik duvar kaplaması ,diğer mahal duvarlarısaten badana,tavanlar alçı kartonpiyerli , daire giriş kapısı çelik iç kapılar mobilya doğrama kapı , pencereler Renkli ısı camlı PVC Plastik doğrama , mutfak tezgahı granit mermer , tezgah altı ve tezgah üstümobilya dolap müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalı olup , halihazırda dairede borçlu oturmaktadır Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konu olan taşınmazla aynı özellikler de , yüksek katlı mesken yapıları ile meskun ,şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber toplu taşım araçları ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine ulaşımın kolay olduğu, çevresinde eğitim , sağlık , cami ve alış veriş yerleri mevcut , Belediye ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapının mevcut olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Muhammen bedel 400.000,00 TL olup KDV% 8'dir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu satış odası - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol/ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3078 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR