BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Değirmenlikızık'ta 184 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132354
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DEĞİRMENLİKIZIK MAH. / BEYAZIT
Oda Sayısı : 3+1
: 184
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6632 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340,400 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
20. İCRA DAİRESİ
2018/6632 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mah. 5645 ada, 11 parsel sayılı ve 382,81 m2 miktarlı "Dört Katlı Betonarme Apartman" vasıflı taşınmazda, kat mülkiyeti kurulmuş olan 248/1800 arsa paylı 1. ve çatı kattaki 8 nolu bağımsız bölümün (Dubleks Meskenin) tamamı, Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Değirmenlikızık Mahallesi, Şentürk Sk. No:8 adresindeki binanın 1. ve çatı katındaki 8 nolu dubleks dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+dubleks katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz ve otoparklıdır. Bodrum katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 4'er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda boş durumda olan mesken nitelikli dairenin giriş 1.katının brüt alanı 100,00 m2 ve üst (çatı) katının 84,00 m2. olup, toplam brüt alanı 184,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 156,00 m2. dir. Dairenin giriş katı 2 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katı ise 1 adet yatak odası ve merdiven holü bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, üst kattaki ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, koridor, hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki bölümlerin tavan kenarları alçı kartonpiyerli, üst kattaki bölümlerin tavan yüzeyleri de ahşap lambriler ile kaplamalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst kısımlarında MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının 2.cephesinde de 1'er adet balkonu ve üst katının doğu cephesinde geniş terası mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle düşük veya orta gelir gruplarınca mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Değirmenlikızık Mah. Şentürk Sk. No:8 Kat:1 ve Çatı D:8 Yıldırım/Bursa
Yüzölçümü : 382,81 m2
Arsa Payı : 248/1800
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 340.400,00 TL
KDV Oranı : % 18
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1)İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2)Artırmaya elektronik ortamda veya fiziki ihaleye katılım yoluyla iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında TL cinsinden pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi, KDV,varsa ÖTV, 1/2 tapu harcı ileteslim/tescil ve tahliyeye ilişkin tüm masraflar alıcıya aittir.İhalenin kesinleşmesine müteakip taşınmazın geç teslim alınmasından doğacak her türlü sorumluluk alıcıya ait olacaktır.Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.Aynından doğan borcun rehne önceliği olmadığından rehin/ipotek olup olması ve rehin/ipotek alacağından para artıp artmamasına göre satış sonrası ödenip ödenmeyeceğine karar verilecektir.

3)İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4)Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK.'nun 133.maddesi gereğince ihale kararı kaldırılır.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine/kaldırılmasına sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5)TMK.'nun 1020.maddesi gereği tapu sicili herkese açık olup kaydındaki şerhler tapu kaydındaki gibidir.Satışa konu taşınmaza ilişkin ilan ve şartnamede belirtilen tüm bilgiler keşif tarihindeki bilgiler olup imar durumu ise keşif öncesi bildirilen imar durumudur.Sonradan olabilecek olumlu veya olumsuz değişiklikler taraflarca bildirilmedikçe Müdürlüğümüzce bilinemeyeceğinden taşınmaz görülmeden ve katılımcılar tarafından imar durumu, taşınmazın fiili durumu için gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmadan ihaleye katılımdan doğacak her türlü sorumluluğun alıcıya ait olacağı,

6)Şartname, ilan tarihindenitibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebileceği, ihalenin feshine yönelik dava açılması durumunda Müdürlüğümüzdosyasına dava açıldığına ilişkin tevzii formu veya onaylı derkenar sunulmaması veya yazılı olarak bilgi verilmemesi halinde ihalenin kesinleşmiş kabul edileceği ve bu hususta Müdürlüğümüzce herhangi bir sorumluluğun kabul edilmeyeceği, satışa iştirak edenlerin ve tüm ilgililerin şartnamedeki tüm hususları görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı ve kıymet takdiri tebliğ edilemeyenler ilgiler yönünüden İİK.'nun 127.maddesi uyarınca gazete ilanı veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının kıymet takdiri ve ilan tebliği yerine kaim kabul edilmesine, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6632 Esas dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan ve tebliğ olunur.(İİK m.126) ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.30/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR