BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Davutdede'de daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910998
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DAVUTDEDE MAH. / YILDIRIM
Oda Sayısı : 2+1
: 58
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12959 ESAS
Muhammen Bedeli
:
82,500 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 10:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 9. İCRA DAİRESİ
2017/12959 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Davutdede Mahallesi, 4964 ada, 1 parsel sayılı ve 127,00 m2. miktarlı “Zemin Katı Havi Beş Katlı On Dört Bağımsız Bölümlü Kargir Apartman” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 12/150 arsa paylı, 4. kattaki 8 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) ve eklentisi 8 no’lu depo.
Satılmasına karar verilen ve ½ hissesi borçluya, diğer ½ hissesi ise diğer borçlu adlarına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Davutdede Mahallesi, 3. Demir Sokak, no: 1 adresindeki Yiğit Apartmanı’nın, 4. katındaki 8 no’lu dairedir. Taşınmaz, Kurtuluş Caddesi ile 3. Demir Sokağı’nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+5 normal katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin ve asma katlarında 3 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, borçlular tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 66,00 m2. ve net kullanım alanı ise 58,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, mutfak, salon ve 1 adet odanın tabanları laminat parke ve 1 adet odanın halı ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde tabanlar tamamen dökme mozaik ve duvarlarının ise ½’ si fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin doğu cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle alt katları işyeri, üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Davutdede Mah., 3. Demir Sok., No: 1 Yiğit Apt., Kat: 4 No : 8 Yıldırım/BURSA
Yüzölçümü : Bürüt :66,00 m2.,net: 58,00 m2.
Arsa Payı : 12/150
İmar Durumu : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Davutdede Mahallesi, 4964 ada,1 parsel sayılı yer; 1/1000 ölçekli Yıldırım-Davutkadı Uygulama İmar Planı dahilinde, Hmax.(Yükseklik): 18.50 mt. (6 kat) olan, zemin kat ticaret, üstü konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 82.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12959 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR