BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Davutdede'de 66 m² daire icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034893
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DAVUTDEDE MAH. / YILDIRIM
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 03.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10193 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,800 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2018/10193 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Yıldırım ilçesi Davutdede Mah 4964 ara 1 parselde kayıtlı 127,00 m² yüzölçümlü, Zemin Katı Havi 5 Katlı14 bağımız bölümlü kargir apartman cinsi ana taşınmazda 12/150 arsa paylı, 4 kat 8 numaralı bağımsız bölümde borçlulara ait 1/2 + 1/2 hisse 85.800,00 TL muhammen bedel ve %1 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Davutdede Mahallesi, 3. Demir Sokak, no: 1 adresindeki Yiğit Apartmanı?nın, 4. katındaki 8 no?lu dairedir. Taşınmaz, Kurtuluş Caddesi ile 3. Demir Sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+5 normal katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin ve asma katlarında 3 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 2 şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, borçlular tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 66,00 m² ve net kullanım alanı ise 58,00 m² olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, mutfak, salon ve 1 adet odanın tabanları laminat parke ve 1 adet odanın halı ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde tabanlar tamamen dökme mozaik ve duvarlarının ise ½ si fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin doğu cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle alt katları işyeri, üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yıldırım-Davutkadı Uygulama İmar Planı dahilinde, Hmax.(Yükseklik): 12.50 mt. (4 kat) olan, zemin kat ticaret, üstü konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR