KAHRAMANKAZAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde 3+1 müstakil konut mahkemeden satılıktır

KAHRAMANKAZAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890763
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : YILDIRIMBEYAZIT MAH. / KAZAN
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 09:30
Satış Yeri
:
KAHRAMANKAZAN ADLİYESİ KAT:1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Kahramankazan ilçesi, Yıldırım Beyazıt mahallesi, 222015 Ada 4 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde yer alan 3 Nolu bağımsız bölüm, taşınmaz antre-hol, 3 oda, mutfak, WC, banyo ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. balkonlar dahil net toplam alanı 107 m² olarak ölçülmüştür, ana gayrimenkul giriş kapısı demir, dava konusu meskenin giriş kapısı ahşap, antrenin zemin döşemesi PVC kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavanları kartonpiyerlidir, salon ve iki odanın zemini laminant parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir, bir oda zemini PVC kaplı, odalardan biri salona açılmaktadır, mutfakta yerler PVC kaplı, duvarları sıva üzeri boyalıdır, mutfak tezgahı mermer, tezgah alanı seramik, tezgah alt ve üst dolapları ahşaptır, WC ve banyo zemini ve duvarları yarı seviyeye kadar seramik kaplı, üstü sıva üzeri boyalıdır, WC'de hela taşı ve lavabo, banyoda duş kabini ve armatürler mevcuttur, balkonlar zemini yerinde döküm mozaiktir, iç kapıları ahşap pres kapı, pencereleri ahşaptır, dört cephelidir, mesken sobalıdır.
Yüzölçümü : 107 m²
İmar Durumu : Bağımsız bölüm
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Satışa engel şerh yoktur.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KAHRAMANKAZAN ADLİYESİ KAT:1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR