BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Bağlaraltı'nda 110 m² daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01000112
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : BAĞLARALTI MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 22.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9777 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 13:15
İkinci Satış Günü
:
08.08.2019 13:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2017/9777 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa ili Yıldırım ilçesi Bağlaraltı mahallesi 4150 ada 30 nolu parsel ve 977,29m² yüzölçümlü 7 katlı betonarme bina ve arsası vasıflı arsa üzerinde yapılı betonarme binada 2/37 arsa paylı 5.kat (18) nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, 290.000,00TL Muhammen Bedel ve %1 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: Bursa ili Yıldırım ilçesi Bağlaraltı mahallesi sınırları dahilinde 424. sokak BİRTAN-ARAT apartmanı No:5 D:18 adresinde bulunan KONUT vasıflı bağımsız bölümdür. Yaklaşık 9 yaşındaki bina, betonarme kargas ve ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Sitenin, açık otoparkı ve bahçesi mevcuttur. Yapının çevresi genellikle, orta gelire sahip vatandaşların ikamet ettiği, ayrık nizam yapıların bulunduğu, konut amaçlı yapılar ile meskun haldedir. Asansörlü binanın merdiven basamak ve sahanlıkları mermer ile kaplı olup korkulukları paslanmaz profilden imal edilmiştir. Çatısı eğik çatı olup iskeleti ahşap üzeri kiremit ile kaplıdır. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Parselin çevresi ihata duvarları ile çevrilidir.
18nolu bağımsız bölüm, brüt alanı 110m2, ve net kullanım alanı 85m2 olup, antre salon, 3 adet oda mutfak banyo WC ve 2 ad balkondan ibarettir. Salon antre ve odaların tabanı laminat ile kaplı, duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Dış kapısı çelik, iç kapılar Amerikan, pencereler ısıcamlı PVC doğramadan imal edilmiştir. Islak hacimlerin tabanı seramik duvarı fayans ile kaplıdır.Oda ile mutfak arasındaki duvar kaldırılarak tek hacme dönüştürülmüştür. Mutfakta tabanı seramik ile kaplı olup, alanda alt ve üst dolap ile granit tezgah mevcuttur. Banyoda küvet klozet ile dolaplı lavabo, WC?de helataşı lavabo bulunmaktadır. Duvar ve tavan birleşiminde alçı kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Doğalgazlı kombi ile ısıtılmakta olan dairenin radyatörleri alüminyum paneldir. Mutfak balkonu camla, odanın balkonu camlı PVC doğramadan yapılan camekan ile kapatılmıştır. Dairenin elektrik su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Taşınmaz Bursa şehir merkezine yaklaşık 10km, Bursa Ankara karayoluna 3-4km mesafededir. Mahallinde elektrik su telefon doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Belediye ve diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve Topoğrafik yapısı her türlü tesis yapımına uygundur. Bulunduğu mevki de binalar genellikle mesken olarak değerlendirilmektedir. Çevresinde cami spor alanları marketler mevcuttur. Bağlantılı olduğu yolların tümü asfalt ile kaplıdır.
İMAR DURUMU: Bursa ili Yıldırım ilçesi Bağlaraltı mahallesi 4150ada 30 parselde kayıtlı 977,29m2 yüzölçümlü taşınmazın, 04.05.1993 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Fidyekızık II.Etap uygulama imar planı kapsamında olduğu, taşınmaz ayrık nizam KAKS:8 ve kat adeti sınırlaması olmayan, 5m ön bahçe ile 3m yan bahçe mesafeli konut bölgesi inşaat alanı kullanımında kaldığı,
Taşınmaza ait 07.11.2008 tarih ve 482/19 sayılı yapı ruhsatı ile 15.06.2010 tarih ve 115-15 sayılı yapı kullanma izin belgesi bulunduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 13:15 - 13:20 arası
2. Satış Günü : 08/08/2019 günü 13:15 - 13:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9777 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR