BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Bağlaraltı'nda 101 m² daire icradan satılıktır

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062086
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : BAĞLARALTI MAH. / ESENEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3609 ESAS
Muhammen Bedeli
:
242,808 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
19. İCRA DAİRESİ
2016/3609 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 4146 Ada, 2 Parsel, BAĞLARALTI Mahalle/Köy, 24 Nolu Bağımsız Bölüm. Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Bağlaraltı Mah. A 302. Sok. İkizler Aprt. No:20/24 adresinde, 24 nolu bağımsız bölümün bulunduğu; Zemin Kat ve 8 Normal Kat olmak üzere toplam 9 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır.
Yerinde yapılan ölçümlerde 9 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 85,74 m²,brüt alanı 101,17 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir.
taşınmaz; salon, 3 adet oda, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, 3 adet oda ve salonun zemin kaplamaları laminant parke; mutfağın duvar ve zeminleri, antrenin ise zeminleri seramik kaplama; duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyalı, tavan duvar birleşimlerinde ise kartonpyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Taşınmazda 1 adet L şeklinde balkon bulunmaktadır. Taşınmazın tüm pencereleri çift camlı pvc profil olup, giriş kapısı çelik, iç mekan kapıları ise camlı/camsız ahşap kapıdır. Taşınmazın ısıtması panel radyatör ile yapılmaktadır.
Binanın dış cephe duvar yüzeyleri dış cephe boyalı olup, ana giriş kapısı demir profilden yapılmıştır. Bina giriş merdivenleri mermer kaplama sahanlıklar silme mozaikli mermer olup, korkulukları demir profildir. Taşınmazın bulunduğu binada asansör bulunmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Adresi : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Bağlaraltı Mah. A 302. Sok. İkizler Aprt. No:20/24Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 85,74 m2
Arsa Payı : 1/24
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli FidyekızıkEsenevler Mahallesi İmar Planı dahilinde ayrık nizam Hmax ( Yükseklik ) = Serbest, E: 2 olan, 3 m ve 5 m çekme mesafeleri bulunan konut bölgesi inşaat alanında ve kısmen de yol (yaklaşık9.61m2 kullanımında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 242.808,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : A.M :BU PARSEL ALEYHİNE 1325 VE 1328 PARSELLER LEHİNE 14,50 m²LİK KISIMDA KALORİFER BORUSU GEÇİRİLME
Beyan : Diğer : YÖNETİM PLANI TARİHİ : 04/04/1989
Şerh : Aile Konutudur. 07/02/2019 Tarih ve 3092 Yevmiye Nolu
Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - (Taşınmaz Satış Odası) Bursa Adliyesi Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3609 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR