MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Zaviye Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946190
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ZAVİYE MAH. / YEŞİLYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 14.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8664 Esas
Muhammen Bedeli
:
175,500 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 15:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/8664 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 653 Ada, 287 Parsel, HACIABDİ Mahalle/Köy, 2. Kat, 5 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi tarafından müdürlüğümüze sunulan raporda:Tespit konusu dairenin bulunduğu bina, betonarme karkas yapı özelliğinde olup;üzeri çatı ile kaplıdır.Tespit konusu daire, binanın 2. katında olup;5 nolu dairedir. Dairenin müştemilatları;salon, 3 oda, antre,mutfak, banyo,Lavabo Wc ile 2 adet balkondan ibarettir.Dairenin ıslak mahallerinin taban kaplaması seramik ile kaplı olup; diğer mahallerin taban kaplaması ise ahşap parke ile kaplıdır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Isıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Bina asansörlüdür. Dairenin giriş kapısı çelik kapı olup; iç kapılar ahşap doğramadan, pencereler ise PVC doğramadan yapılmıştır.Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Dairenin yapı ruhsatına brüt alanı 135m2 olup; net kullanım alanı ise 108 m2 dır. Dairenin bulunduğu binanın ruhsatı 5/10/2015 tarihinde onaylanmıştır.Tespit konusu taşınmazın tapu kaydı: Tespit konusu taşınmaz;Malatya ili, Yeşilyurt İlçesi,Hacıabdi mahallesi, 653 ada, 287 nolu parselde kayıtlı, 985m2 arsa üzerinde bulunan,binanın 55/985 arsa paylı,2. kat, 5 nolu meskendir. Tapu kaydında taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Zaviye Mah. Gümümseyen Sokak. No:38 2. Kat 5 Nolu Daire Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı UİP göre Ayrık Nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 175.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8664 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR