MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Yeşiltepe Mahallesi'nde bahçeli kerpiç ev icradan satılıktır (çoklu satış)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979616
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : YEŞİLKAYNAK MAH. / YEŞİLTEPE
: 417
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/85110 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2016/85110 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Yeşiltepe mahallesi, Köyiçi mevkii, tapunun 1292 nolu parselde kayıtlı, 417 m² arsa alanlı taşınmaz üzerinde bulunan bahçeli kerpiç evdir. Tam hissedir.Taşınmaz üzerinde; kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, 2 katlı, üzeri çatı ile kaplı yapı mevcuttur.Binanın zemin-giriş katın yol cephesinde, 3 adet dükkan ile binanın zemin kat arka cephesinde; salon, oda, mutfak, banyo ile WC gibi müştemilatlardan oluşan konut bulunmaktadır. Binanın 1. katında, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ile balkondan ibaret konut vardır. Konutların ıslak mahallerin tabanı seramik ile kaplı olup; diğer mahaller ahşap tahta ile kaplıdır.Binanın tavanları ahşap direk üzeri tahta ile kaplıdır. Konutların giriş kapıları,iç kapıları ile pencereleri ahşap doğramadan yapılmıştır. Binanın ısıtma sistemi sobalıdır. Dükkanların tabanı karo ile kaplıdır. Dükkanların giriş kapısı ve cemekanı camlı demir doğramadan yapılmıştır. Dükkanlar ve konutlar fiilen kullanılmaktadır. Binanın elektrik ve suyu mevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Çevresi yeni konut binaları ile yapılaşmaya başlanmıştır.İlimizin gelişmekte olan bölgesinde bulunmaktadır. İki katlı kerpiç yapı özelliğindeki binanın toplam inşaat alanı: 2 kat x 120m²=240 m² dir.arsa üzerinde 1 adet 40 yaşında dut ağacı, 1 adet 30 yaşında erik ağacı, 1 adet 15 yaşında ayva ağacı bulunmaktadır.Taşınmaza ilişkin kıymet takdiri Malatya 1. İcra Hukuk Mahkemesi'nin 25/10/2018 gün 2018/305 Esas, 2018/556 Karar sayılı ilamı ile kesin olmak üzere karar verilmiştir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Yüzüncü Yıl Caddesi, No:158 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 417 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İnşaat tarzı İkiz-nizam, 4 katlı, konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 300.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1291 parsel üzerine yapılan bina paftasında görüldüğü gibi bu parsele tecavüz etmiştir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Uçbağlar mahallesi, 443 ada, 997 nolu parselde kayıtlı, 364 m² arsa alanlı taşınmaz üzerinde bulunan binanın, 44/364 arsa paylı, 4. kat, 11 nolu dubleks dairedir. Taşınmaz Tam hisedir. Taşınmaz üzerinde, betonarme karkas yapı özelliğinde üzerinde çatı kaplı bina mevcuttur. Taşınmaz dubleks daire binanın 4. ve son katında olup; sokağa cepheli 11 nolu dubleks meskendir. Bina asansörsüzdür. Dubleks dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombidir. Binanın dış cephesi ısı yalıtım malzemesi ile kaplıdır. Daire fiilen kullanılmaktadır. Dubleks kata çıkış merdiven basamakları mermer ile kaplanmıştır. Dubleks dairenin elektrik ve suyu mevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevresi konut binaları yapılaşmış durumdadır. Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine yakın mesafededir. Çevresi sosyal ve ekonomik yönden gelişmiş durumdadır. Dubleks dairenin giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar vernikli ahşap, pencereler ise pvc doğramadan yapılmıştır. Dubleks darienin giriş katında salon, 3 oda, antre, dubleks kata çıkış merdiveni, mutfak banyo, lav-wc ile 2 adet balkon bulunmaktadır. Dubleks katta üzeri çelik çatı ile kaplı, yanları açık teras bölümü, antre, oda, mutfak, banyo ile lav-wc bulunmaktadır. Dubleks dairenin ıslak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup, diğer mahallerin tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır. Dubleks dairenin mutfak dolapları ile elbise dolapları yapılı durumdadır. Dubleks dairenin toplam brüt alanı 2 katx113 m²=226 m² dir. Dubleks dairenin yapı malzeme+işçiliğin 1. sınıf özellikte olması, binanın asansörsüz olması, dubleks dairenin yol cephesine bakması, ısıtma sisteminin doğalgaz kombili olması, elektrik ve suyunun bulunması, çevresinin sosyal ve ekonomik yönden gelişmiş bölgede bulunması, çevresinin tamamen yapılaşmış durumda bulunması, binanın cephelerinin ısı yönünden mantolama yapılmıştır.
Adresi : Çöşnük Mahallesi, Çarşı Sokak, Bulut Apartmanı, B Blok, No:5, 4. Kat, 11 Nolu DaireYeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 364 m2
Arsa Payı : 44/364
İmar Durumu : İnşaat tarzı ikiz-nizam, 5 katlı, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 271.200,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 727 Ada, 6 Parsel, UCBAĞLAR Mahalle/Köy, Hançukuru Mevkii, Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Uçbağlar mahallesi, Hançukuru mevkii, 727 ada, 6 nolu parselde kayıtlı, 480 m² arsa alanlı taşınmaz üzerinde bulunan dubleks daire ve arsasıdır.Tam hissedir. Taşınmaz üzerinde; betonarme karkas yapı özelliğinde, üzeri çatı kaplı, bina mevcuttur. Bina; bodrum kat+giriş-zemin kat+zemin kat+1. kat+ 2. kat (teras kattan) ibarettir. Bina asansörlüdür. Binanın ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Binanın dış cephesi kompozit panel ile kaplıdır. Taşınmazın güney-kuzey ve batı cepheleri betonarme parde ihata duvarı+tel örgü ile çevrilidir.Taşınmaz üzerinde süs havuzu ile ahşap pergola oturma mahalli vardır.Bina bütün olarak fiilen ticari işyeri olarak kiracı tarafından kullanılmaktadır.Binanın katlara çıkış merdiven kaplamaları granit malzemesinden yapılmıştır. Binanın katlarının tavanları ışıklı asma tavan ile kaplanmıştır. Bina katların elektrik ve suyu mevcuttur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Çevresinde villa tipi konutlar bulunmaktadır.Ulaşımı kolaydır. Şehir merkezine yakın mesafededir. Çevresi sosyal ve ekonomik yönden gelişmiş durumdadır.Binanın bodrum katında;salon+3 adet ofis büro, lavabo-wc bulunmaktadır.Bodrum katın tabanı 60x60 ebadında granit-seramik ile kaplanmıştır. İç kapılar vernikli ahşap doğramadan yapılmış olup; pencereler ise renkli PVC doğramadan yapılmıştır. Binanın zemin-giriş katında; toplantı salonu+4 adet ofis büro, lavabo-wc ile mutfak bulunmaktadır. Giriş kapısı camlı alimunyum doğramadan yapılmıştır. ıslak mahallerin ve toplantı salonunun tabanı 60x60 ebadında granit-seramik ile kaplanmış olup; diğer mahallerin tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır.İç kapılar vernikli ahşap doğramadan, pencereler ise renkli doğramadan yapılmıştır. Binanın 1. katında; salon+4 adet ofis büro, lavabo-wc bulunmaktadır.İç kapılar vernikli ahşap doğramadan, pencereler ise renkli pvc doğramadan yapılmıştır. Islak mahallerin tabanı 60x60 ebadında granit-seramik ile kaplanmış olup; diğer mahallerin tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır. Binanın 2. katında (teras katında); toplantı salon+4 adet ofis büro, lavabo-wc bulunmaktadır. İç kapılar vernikli ahşap doğramadan, pencereler ise renkli pvc doğramadan yapılmıştır. ıslak mahallerin tabanı 60x60 ebadında granit-seramik ile kaplanmış olup; diğer mahallerin tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır. Bina 1. sınıf malzeme+işcilik olarak yapılmıştır. Binanın her katında brüt alanı 150m² olup, toplam brüt alanı 4katx150m²=600m² dir.
Adresi : Recai Kutan Caddesi, İsmail Kutan Sokak, No:9Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 480 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : İnşaat tarzı uygulama imar planında; ayrık-nizam,2 katlı, 0,30/0,60 yoğunlukta, konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.110.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/85110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR