MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Uç Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00956809
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 04.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/112535
Muhammen Bedeli
:
192,304 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2015/112535 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 4949 Ada, 2 Parsel, UC Mahalle/Köy, B blok, 1.kat, 5 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Bina 2 bloklu bir sitede bulunan B blok betonarme karkas bina olup, 2009 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur. Taşınmazın elektrik, su ve doğalgaz bağlantıları var olup doğalgazlı kombili ısıtma sistemine sahiptir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Meskenin bulunduğu bina; Bodrum+4 katlı olup, her katta 4 daire ve toplam 20 daire bulunmaktadır. Mesken 3+1 odalı, mutfak, wc, banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Islak zeminler fayans, odalar laminant parke kaplama, dış kapılar çelik, iç kapılar ahşap, pencere ve balkon kapıları PVC doğramadır. Taşınmaz 1.sınıf yapı olup, 3-B grubuna dahildir, yıpranma oranı %10'dur. Brüt 153 m² Net 128 m² alana sahiptir. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır.

Adresi : Şeyhbayram Mh. Bakış Sk. No:1 Yeşilyurt / MALATYA

Yüzölçümü : 1.922,77 m2

Arsa Payı : 2/40

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında; Ayrık ikiz nizam, Taks:0.40 , H=4 (dört) kat imar özellikli konut alanı olarak görülmektedir.

Kıymeti : 192.304,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 15:15 - 15:20 arası

2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 15:15 - 15:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/112535 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR