MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Hacı Abdi Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943444
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ZAVİYE MAH. / YEŞİLYURT
Oda Sayısı : 5+2
: 217
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29874 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/29874 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 654 Ada, 136 Parsel, HACIABDİ Mahalle/Köy, Zemin kat 3 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu meskenin bulunduğu bina inşaatı 685,00m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı strüktüründe 08/08/2006 tarihli ruhsat ile başamıştır. Bina Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binada, bodrum katta bir adet mesken ve sığınak, zemin katta 3 adet meksen ve iki adet bina girişi, 3 normal katta 3 er adet mesken olacak şekilde toplam, 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Tespit konusu mesken, batı cepheden sağlana apartman girişine göre solda konumlanmıştır. Bina girişi bodrum kattan olup, binanın batı cephesinden yapılmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdiven sahanlık ve basamaklar mermer kaplıdır. Bina dış çephesi akrilik boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Değerlemesi yapılacak gayrimenkul, Hacıabdi Mahallesi 654 ada 136 parsel üzerinde yer alan binanın bodrum ve zemin katlarda konumlanmış olan, 3 bağımsız bölüm nolu dubleks meskendir. Projesinde brüt 217m2 (bodrum kat 94m2, zemin kat 123m2) alanlı olup,bodrum kat 2 oda salon mutfak hol antre, banyo, wc; zemin kat ise 3 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Tespit sırasında yapılan incelemede odaların zeminleri laminat parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumlu olduğu duvarların alçı sıvalı silikonlu boyalı olduğu, mutfak dolabı ve mermer tezgahı bulunuğu, dış kapı çelik kapı olup iç kapılar ahşap panel kapı olduğunu, pencerelerin pvc doğrama olduğu, ısınmasının kombi ve panel radyatör ile sağlanmakta olduğu görülmüştür. Bodrum kat ile zemin katta konumlu olan dubleks kat arasındaki merdiven kaldırılarak geçiş kapatılmış ve iki ayrı mesken gibi kullanılmaktadır. Konu meskenler hali hazırda mesken amaçlı kullanılmaktadır.
Adresi : Zaviye Mh. Tevfik Temelli Cad. Ege Sok. Nusret Bey Apt. No:43 Zemin Kat Daire 3 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 217 m2Arsa Payı : 8/80
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 4 kat yapılaşmaya müsaadeli olduğu bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3 nolu kömürlük 20/06/2007-7846
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29874 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR