MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Çilesiz Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968582
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ÇİLESİZ MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 3+1
: 195
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 22.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/216 Talimat
Muhammen Bedeli
:
448,500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/216 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 3427 Ada, 1 Parsel, ÇİLESİZ Mahalle/Köy, 1.kat B blok 7 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz site 6 bloklu 200 daireli içerisinde, bodrum+zemin+ 9 normal katlı, kaloriferli, çift asansörlü betonarme binanın 1.katında bulunan doğu-güney cepheli dubleksli meskendir. Bulunduğu site bakımlı özel güvenlikli, kapalı yüzme havuzlu, çevre düzeni itina ile yapılmış, Bağımsız bölüm; ortak alanlar hariç brüt 230m², net 195,50m²' dir. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, lavabo, vci antre, hol, kiler, iki balkondan oluşmaktadır. Islak alanlar seramik, odalar ve salon tabanları parke kaplı, duvarlar yağlı boyalı, mutfak ve antreler dolaplı, iç kapılar mobilya kapı, balkon kapıları ve pencereler renkli pvc doğrama, doğalgaz kombili, kaloriferli, asansörlü, tavanlar spot aydınlatmalı ve alçıpan süslemeli laks meskendir. 9-11 yıllık bir yapıdır. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır. İlgili esas dairesince borcun Konut Finansmanından kaynaklandığı bildirildiğinden KDV Kanunu 17. madde. 4. fıkrası ş bendinde belirtilen konut finansmanından kaynaklandığından dolayı KDV den muaftır.
Adresi : Turgut Özal Mh. Fahri Kayahan Bul.Saltanat Sk. İstanbul Evleri 2 Sitesi B Blokak No: 7/2 Kat:1 Daire:7 Yeşilyurt / MALATYA

Yüzölçümü : 26.416 m2

Arsa Payı : 10/2280

İmar Durumu : İnşaat tarzı Blok nizam E;1,50, Hmaks:30,50m. konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 448.500,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR