MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Çilesiz Mahallesi'nde 5+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00933927
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ÇİLESİZ MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 5+1
: 250
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 24.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/109 Talimat
Muhammen Bedeli
:
335,750 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/109 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 4440 Ada, 1 Parsel, ÇİLESİZ Mahalle/Köy, B blok/4. Kat 9 B.B Nolu Bağımsız Bölüm Tespite esas bina betonarme karkas bina olup, 28/12/2001 tarihli yapı ruhsatına sahiptir. Taşınmazın elektrik ve su bağlantısı var olup, doğalgazlı ısınma sistemine sahiptir ve asansörlüdür. Mesken 5 oda,1 salon, 2 mutfak, wc, banyo üç balkon ve teras balkondan oluşmaktadır. Mutfak Balkonu cam ile kapatılmıştır. Meskende ayrıca kiler, ebeveyn banyosu, cam balkon ve yük dolabı mevcut olup, teras balkonun üstü ahşap lambiri ile kapatılmıştır.Mesken, bulunduğu yer itibarı ile okul, hastane ve alış veriş merkezlerine yakın bir konumda olmakla birlikte ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Taşınmazın ıslak zeminleri fayans, odaları parke kaplama, dış kapısı çelik, iç kapısı vernikli, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Mesken brüt alanı 395 m2, net alanı ise 250 m2dir.
Adresi : Turgut Özal Mahallesi Melih Sokağı Dış Kapı No 1/2, Gül Sitesi, B-Blok 4.Kat Daire:9 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 250 m2
Arsa Payı : 150/2149
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planına göre E=1,40 blok nizam beş katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 335.750,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR