MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Bostanbaşı mahallesinde 170 m2 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910755
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : BOSTANBAŞI MAH. / BOSTANBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 12
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/356 Talimat
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/356 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 1905 Parsel, BOSTANBAŞI Mahalle/Köy,B blok 7.kat, 29 Nolu Bağımsız Bölüm - Taşınmazın muhiti;çevresinde lüks siteler,Malatya Final okulları, Recai Kutan Ortaokulu bulunmakta, taşınmazın çevresinde çok katlı yapılaşmalar mevcut olup bölgedeki teknik altyapı çalışmaları bitmiştir.
-Binanın Özellikleri; Bina bodrum kat, zemin kat ve 12 normal kattan oluşmakta, beher katta 4' er daireden toplam 52 bağımsız bölüm bulunmakta, binanın giriş kapısı demir doğrama cam kaplıdır. Merdiven, basamak ve sahanlık mermer, bina dış cephesi boyalı, asansör bulunmaktadır.
-Bağımsız bölüm özellikleri: Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc, 2 balkondan oluşmaktadır. Odaların zemini laminant parke, duvarları alçı sıvalı-boyalı, tavanlar kartonpiyer uygulamalıdır. Mutfak dolap ve tezgahı bulunmaktadır. Banyo-wc yer ve duvarları seramik, giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı ve dış cephe doğramaları ve balkon kapıları PVC mamüldür. Net kullanım alanı 170m²' dir. Bina 7 yaşında olup yıpranma payı yaklaşık %10'dur.
Adresi : Bostanbaşı Mah. Barguzu Cad. Sadabat Sit.B Blok No: 101/2 Kat:7 Daire No:29 Yeşilyurt / MALATYA Yüzölçümü : 25.412,24 m2Arsa Payı : 212/54406
İmar Durumu : İnşaat tarzı kısmen yolda kısmen de konut alanı Blok nizam E:1,50 Yençok:Serbest yoğunluklu yapılaşmaya müsadeli
Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127.maddesinde belirtilenlere(tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayanlar) gazete ve elektronik ilan ile yapılan satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/356 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR