AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşiltepe Mahallesi'nde 459 m² müstakil dubleks ev icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891944
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YEŞİLTEPE MAH. / AKYURT
: 459
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:10
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2018/138 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Akyurt İlçe, 1212 Ada, 13 Parsel, YEŞİLTEPE Mahalle/Köy, Ankara İli Akyurt İlçesi Yeşiltepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 1212 ada 13 parsel sayılı 459,00 m² yüzölçümünde Dubleks Ev ve Arsa vasfında olan taşınmazın tamamı satışa çıkarılacak olup,Yeşiltepe mahallesi,Yalı sokak no:13 Akyurt adresinde bulunmaktadır.Bağımsız bölüm Yalı sokağa cepheli olup girişi bu sokaktandır.Yalı sokaktan girişi olan altı depo üstü şıngıl sundurma çatılı oto garajı yapılmıştır. Zemin katta salon, mutfak, kiler ve tuvalet bulunmaktadır. Üst kata içten ahşap kaplama ve korkuluklu merdivenden çıkılmaktadır. Üst katta 2 yatak odası banyo,wc ve camekanla kapatılmış balkon bulunmaktadır.Salon ve oda duvarları alçı sıva üzeri plastik badanalı,tavanları kartonpiyerli,ıslak hacimleri seramik kaplamalı,salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı,dış kapısı çelik,iç kapıları ahşap mobilya kapı yapılmıştır.Pencereleri ahşap görünümlü doğramalı ve ısıcamlıdır. Bahçesinde meyve ağacı bulunmakta,bakımlı ve çim ekili durumdadır.Etrafı ihata duvarı ve demir korkuluklu,toplam kullanım alanı yaklaşık 215,00 m²'dir. Gayrimenkulün geniş evsafı müdürlüğümüz dosyasındadır.
Adresi : Yeşiltepe mahallesi,Yalı sokak no:13 Akyurt/ANKARA
Yüzölçümü : 459,00 m2
Arsa Payı :TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Kullanım amacı:Konut Alanı,YapıNizamı:Ayrık,Kat Adedi:2
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR