ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşildirek Mahallesi'nde 180 m2 daire icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889489
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SIRRIN MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 09:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( Kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA1. İCRA DAİRESİ
2017/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İl, Haliliye İlçe, 792 Parsel, SIRRIN Mahallesi, 2 Nolu Bağımsız Bölümnumaralı Daire nitelikli taşınmazın
Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut 03/03/2017 tarihli bilirkişi raporuna göre "Satışa Konu Taşınmazın, Şanlıurfa Merkez, Haliliye İlçesi, Yeşildirek Mahallesi, Yunus Emre Cad. 453 Sok. No:6 Tatlıdil Apt. 2. Kat 2 numaralı daire olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Yunus Emre Caddesi üzerindedir. Taşınmazın güneyinde 160 metre mesafede, batısında 450 metre mesafede Karayolları Şefliği, güneydoğusunda hastane, doğusunda 490 metre mesafede Çevreyolu bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 2 ve 6 katlı binalar mevcuttur. Taşınmazın olduğu bina bodrum+zemin+ 4 normal kattan oluşan, her katta tek daire bulunan, zemin katı dükkan olan bir yapıdır. Merdiven ve basamak, duvar yarıya kadar mermer kaplamalı, asansörlü, doğalgazlı bir yapıdır. Söz konusu dairede 3 oda, 1 salon, antre, wc, mutfak, banyo ve bir adet balkon bulunmaktadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereler PVC, kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Duvarları saten boyalı, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli, 2 odası laminant parke, diğer odalar seramik döşemelidir. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire doğalgazlı, 180 m2 alanlıdır.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( Kalem içinde )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. Tebliğ edilemeyen alakadarlara gazete ilanının tebliğ yerine kaim sayılmasına,
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR