YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yenişehir/Söylemiş'te ev ve avlusu mahkemeden satılıktır

YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983812
Şehir : Bursa / Yenişehir
Semt-Mahalle : SÖYLEMİŞ MAH. / YENİŞEHİR
: 933
Yayınlandığı Gazeteler

YENİŞEHİR YÖREM 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
195,703 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

YENİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/28 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(İhale Teminatının banka hesabına yatırılması gerekmekte olup, gerekli bilgi aşağıdadır)
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili Yenişehir ilçe, Söylemiş mah. köy içi mevkii 169 ada 56 parsel, Ana taşınmaz nitelik : ev ve avlusu , olan taşınmazın Bilirkiş raporuna göre ; Taşınmazın üzerinde parselin doğu tarafındaki yol cephesinde ,ahşaptan yapılı, çatısı marsilya tipi kiremitten KURULUK, parselin iç tarafında ve kuzeyinde kerpiçten yapılı , altı eskiden ahır olarak kullanılan , üstü samanlık olarak kullanılmış, kat arası ahşaptan, çatısı olukul kiremitten 67,38 m2 büyüklüğünde SAMANLIK, samanlığın batısında biriketten tek katlı , çatısı marsilya tipi kiremitten yapılı boş 182,86 m2 büyüklüğünde TAVUK KÜMESİ,(tavuk kümesi yola 14,43 m2 tacavüzlüdür), parelin güneyinde üç tarafı açık , kolonları ve çatısı çelik konstriksiyon, çatı örtüsü trapez saçtan yapılı SUNDURMA ile sundurmanın batı tarafından tuğladan tek katlı yapılmış içerisinde 1 salon, 4 oda,1 mutfak,1 banyo-wc,1 balkon bulunan kapı doğramaları ahşap, pencere doğramalarının bir bölümü ahşap,bir bölümü PVC den yapılı , duvarları plastik boyalı, çatısı marsilya tipi kiremitten yapılı,sobalı 124,24 m2 büyüklüğünde ev olduğu tespit edilmiştir.(Bu ev 169 ada 42 parsele 57,31 m2 tecavüzlüdür.
Yüzölçümü : 933,40 m2 -parsel yüzölçümüdür.
İmar Durumu :Bursa 2020 yılı 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planında söylemiş mah. kırsal yerleşme alanı içerisinde kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 195.703,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :"Bu parsel üzerinde cins değişikliği ne esas yapı bulunmaktadır", "Krokisinde A ile gösterilen binanın 169-52 parsele 57,31 m2 tecavuzludur", "Krokisinde B ile gösterilen binanın yola14,43 m2 tecavüzü vardır" şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Dairesi
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Yenişehir (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğunun , Yenişehir (Bursa) Şubesbinde bulunan TR310001500158007300635320 nolu İBAN numarasına İHALE KATILIMCISINA AİT İSİM SOY İSİM T.C NOSU İLE (ŞİKRET İSE VERGİ NUMARASI İLE BİRLİKTE ) AÇIKLAMALI olarak ,yatırmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (İhale katılımcısı ile parayı hesaba yatıran kişi arasında çelişki olur iseihale katılımcısı bu durumda ihaleye alınmayacaktır. Satış saatine kadar hesaba geçmeyen ya da geç geçen teminat olur ise bu durumda ihale katılımcısı ihaleye kabul edilmeyecektir. ) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur. 17/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR